.

.

N'Ice Капи Бебе Девојки заштитен фактор 50+ Заштита од Сонце Хаубата со Мрежа Поставата

N'Ice Капи Бебе Девојки заштитен фактор 50+ Заштита од Сонце Хаубата со Мрежа Поставата

DEN 311.76
Количината на стоката

Увезени.УБАВА СТИЛ : бебе девојка хаубата карактеристики убави цветни embroideries на предната страна на хаубата, и отворен назад-страна со врски.Хаубата е школка ткаенина и поставата е направен од високо-квалитет на поли-памук мешавина од 65% поли и 35% памук.Хаубата е многу лесен, мерење само неколку унци, за максимална погоден за носене удобност.Исто така постои и мрежа поставата за додаден за вентилација.Заштитен фактор 50+ UV SUNBLOCK ЗАШТИТА : Ова хаубата го прави голем дар објект, а е добра за посебни прилики вклучувајќи свадби, семејни дружења, портрет фотографии, религиозни церемонии и повеќе.Бебето хаубата е специјално обложени со заштитен фактор 50+ UV Sunblock, и обезбедува заштита од сонце на врвот и на задниот дел од главата, и на бебето челото.НИЕ СМЕ ОД МИНЕСОТА.ДА НИЕ СЕ ДОБИЕ СОНЦЕТО ДО ТУКА!Иако ние може да не искуство топло времето за многу долго време во Минесота, ние во N'Ice Капи се разбере важноста на постоење на квалитетна и безбедна година облека.Ние се длабоко посветени на обезбедување на вас со висок квалитет на производи, така што вашите најблиски ќе остане безбедно и заштитено од сонцето додека е надвор.ГОЛЕМИНАТА ИНФОРМАЦИИ : бебе девојка е заштитен фактор 50+ заштита од сонце хаубата со цвет везови е достапен во 4 големини на 1-2 месеци 3-6 месеци 6-12 месеци, и 12-18 месеци.Има прилагодливи врски за безбедна одговара на вашето бебе главата.Поради прилагодливи врски, секоја големина може да се прилагоди за да одговара како што вашето бебе расте.Хаубата е достапна во fuchsia и тен боја.ЛЕСНО ДА се ГРИЖИ ЗА И УПОТРЕБА : бебе девојка хаубата со вез е лесно да се мијат и се суши.Тоа е рака мие и капе сува.На fuchsia и тен бои, со што ќе се одржи нивната боја во миење.N'Ice Капи Бебе Девојки заштитен фактор 50+ Заштита од Сонце Хаубата со Мрежа Поставата ќе бидете сигурни дека да се задржи вашето дете кул и заштитени од топлина ова лето.Хаубата е заштитен фактор 50+ UV sunblock заштита, и има мрежа поставата за додаден за вентилација.Таму е отворен назад со врски за безбедна одговара.Достапни во fuchsia и каки бои.

R

Слични производи