.

.

Sony Премиум Бучава Поништување на Безжични Зад Деколте во Уво Слушалки - Црна (WI1000X/Б)

Sony Премиум Бучава Поништување на Безжични Зад Деколте во Уво Слушалки - Црна (WI1000X/Б)

DEN 7152.00
Количината на стоката

Дигитален Шум Поништување со Атмосферскиот Притисок Оптимизирање – совршени за летање.Sony-Слушалки Поврзете, АПЛИКАЦИЈА за Android /iphone за да користите Паметна Слушање технологија за контрола на вашиот амбиент на поставките за звук.Smart слушање со smart авто-автоматски го прилагодува амбиенталниот звук на вашата активност.Амбиентална Sound mode да се слушне од суштинско значење звук без да се земе вашата слушалки off.Оптимизиран за Google Асистент со надградба.Прашувајте го прашања.Кажете тоа не работи.Тоа е ваша лична Google, секогаш подготвена да им помогне.Зачестеност Одговор (Bluetooth Комуникација)- 20 Hz–Од 20.000 Hz (44.1 k Hz Земање мостри)/20 Hz–40,000 Hz (LDAC 96 k Hz Земање на мостри, 990 kbps).Нестабилност (d B/m W)- 101 d B/m W (кога се поврзувате преку слушалки кабел со единицата вклучено), 97 d B/m W (кога се поврзувате преку слушалки кабел со единицата исклучено).Високо-квалитетни аудио со DSEE HX, S-Master HX, LDAC и apt X HD.Зачестеност одговор : 3-40000 Hz.На животниот век на батеријата до 10 часа (со безжична бучава откажување).Фреквентен Опсег : 2.4 GHz бенд.Поддржани Аудио Формат(s) : SBC, AAC, LDAC, apt X, apt X HD.Рацете слободни повикувајќи со вибрации известување.Во кутија : Сметководствената Торбичка, Приклучок Адаптер за Во-лет Употреба, приклучен Кабел, USB Кабел.Конективност технологија : Bluetooth.Компатибилен i Phone/i Pod модели : Можете да го користите единица со само следниве модели.Ажурирање на вашиот i Phone или i Pod да најновиот софтвер пред да се користат.i Phone 7 Плус , i Phone 7, i Phone SE , i Phone 6s Плус, i Phone 6s , i Phone 6 Плус, i Phone 6, i Phone 5s, i Phone 5c, i Phone 5, i Pod touch (6-та генерација) Максимална комуникација опсег : Линија на погледот прибл. Од 10 метри (30 метри) .Систем на комуникација : BLUETOOTH верзија 4.1 Изгуби себе си во музиката, секогаш кога и каде и да сте, со отстранување на бучава, без никаков напор паметни карактеристики и neckband за удобно сите-ден носи.Добиете најмногу од вашиот слушалки насекаде со оптимизиран отстранување на бучава и безжични слобода.Уживајте во-лет музика во совршена јасност со бучава-откажување прилагодени на висока надморска височина.Слушнете ослободени од жици и несакани бучавата во позадина со Дигитални отстранување на Бучавата.Smart Слушање на Адаптивни Звук Контрола автоматски ги открива вашите активности како што се патување, пешачење и чекање, тогаш се прилагодува на амбиентниот поставки на звукот за вас.Можете и да ги приспособите на своите параметри со Sony јас Слушалки Поврзете СТАН.Слушам музика, која останува верен на оригиналот снимање со Висока Резолуција Аудио.Оптимизиран за Висока Резолуција Аудио, S-Master HX намалува нарушување и ви овозможува да уживате во сите суптилностите во вашата музика.На 9mm динамичен возачот одржува вози сила, длабок бас и јасно mids без оставање надвор како другите возачи, додека херметички Избалансирани Арматура возачот обезбедува природно висока фреквенција на звук за подолго време.Двајцата возачи работат заедно за да се задржи звук одговор стабилен низ фреквенции.

R

Слични производи