.

.

Аудио-Техника ATH-G1WL Премиум Гејмерски Слушалки

Аудио-Техника ATH-G1WL Премиум Гејмерски Слушалки

DEN 5976.00
Количината на стоката

Заостануваат-бесплатен безжичен операција во 2,4 GHz спектар гарантира сигурен, во реално-време за комуникација со никакви пречки.Голем дијаметар од 45 mm возачи се специјално наместена да се донесе Аудио-Техника студио-квалитет на звук за да игри во светот.Избор 7.1 опкружувачки звук режим нуди неверојатен, во-игра звук.State-of-the-art, флексибилни (и монтажни) бум микрофон, со високо насочен пикап, обезбедува кристално јасен во играта говорна комуникација.Исклучете го тонот, звукот, и опкружувачки звук контроли се во склопот наоѓа на earcup за лесен пристап.На ATH-G1 WL е премиум безжични слушалки наменети за сериозни играчи кои сака да ги преземе целосна команда на нивните компјутерски игри искуство.Оперативен во 2,4 GHz спектар (надвор од ТВ бендови), на ATH-G1 WL ви овозможува да комуницирате со другите играчи и стриминг публиката без наидувате на било задоцнување или пречки.Слушалките карактеристики специјално наместена, со голем дијаметар од 45 mm возачи кои носат студио-квалитетен звук за секој детал на играта виртуелна околина.И со неговите затворени врати earcups и switchable 7.1 опкружувачки звук, ATH-G1 WL е дизајниран да ве однесе уште подлабоко во акција.

R

Слични производи