.

.

Боја Клуб Помине Натопи во Прав Направи Потег, Ѕвезда Начичкана Собирање, Бакар Боја 2 оз (57 g)

Боја Клуб Помине Натопи во Прав Направи Потег, Ѕвезда Начичкана Собирање, Бакар Боја 2 оз (57 g)

DEN 480.00
Количината на стоката

Бојата Клуб Помине Натопи во Прав Направи Потег Број 1182-2 е Бакар обоени натопи во прав со гланц.Нашите нокти натопи прав се многу фино земјата за да се обезбеди дури и мазна нокти.Дел од Ѕвезда Начичкана колекција на мат помине сјај.Оваа колекција се одликува со текстура сјајот заврши.Ноктите се Натопи Прав понуди на мирис слободни и издржливи алтернативни да се акрил и гел ноктите.Боја Клуб помине Натопи Прав, Гел Полирање, и Лакови беа првично создадена за салон и индустриски професионалци, брзо да стане омилен за нокти techs и ноктите уметници насекаде.Денес, трендовски бои, сега се достапни за јавноста, што значи дека можете да добиете најмногу иновативни и модерни нијанси на свој пат.Од boldest neons да најпознатите светли holographics, Боја Клуб помине лакови дојде во секој сенка под сонцето.Нашите Боја Клуб Помине Натопи Прав, Лакови, и Гел за Полирање Не содржат формалдехид, toluene и DBP хемикалии.Тие се, исто така, Вегетаријанци, никогаш не се тестираат врз животни, и се сите околу се произведени без суровост.Лесно удар на вашите нокти.Се применуваат (1) ПРЕМИЕРОТ ОБВРЗНИЦИ и веднаш се натопи вашите нокти во прав, отстранување на вишокот прав.Повторете едно време.Следно, ќе се применуваат (2) размена на ИНСТАНТ ACTIVATOR и нека лек за 1 минута.Форма, датотека, и удар вашите нокти со мазна површина и соодветна форма.Се применуваат (2) размена на ИНСТАНТ ACTIVATOR повторно и овозможи 1 минута за да го поставите.Брзо да се применуваат (3) ЗАВРШИ СЈАЈ во малку потези што е можно со светлина четка притисок.По неколку секунди, ќе се применуваат уште слој и оставете 1-2 минути да се исуши.Бојата Клуб Направи Потег Помине Натопи во Прав 2 оз е Бакар обоени во прав со гланц.Дел од Ѕвезда Начичкана колекција на мат помине сјај.Оваа колекција се одликува со текстура сјајот заврши.Нашите Боја Клуб Натопи Прав Не содржат формалдехид, toluene и DBP хемикалии.Тие се, исто така, Вегетаријанци, никогаш не се тестираат врз животни, и се сите околу се произведени без суровост.Лесно удар на ноктите, отстранување на природен сјај.Се применуваат (1) ПРЕМИЕРОТ БОНД, четка за лесно и да се обезбеди целосна покриеност.Веднаш натопи прст во прав.Отстрани вишокот прав од нокт на прст.Додадете (1) ПРЕМИЕРОТ БОНД.Веднаш натопи прст во прав.Отстрани вишокот прав од нокт на прст.Се применуваат (2) размена на ИНСТАНТ ACTIVATOR, дозволете една минута за лекување на процесот (не ДОВЕДЕ/UV светлина е потребно) Формата и датотека.Удар на површината со мазна завршница.Се применуваат (2) размена на ИНСТАНТ ACTIVATOR, дозволете една минута за течни да се суши Брзо да се применуваат (3) ЗАВРШИ СЈАЈ во малку потези што е можно и мала четка притисок.По неколку секунди, додадете (3) ЗАВРШИ СЈАЈ.Оставете 1-2 минути за (3) ЗАВРШИ СЈАЈ да се исуши.

R

Слични производи