.

.

Бура TR9012A 12V 100Ah Запечатени оловни Замена на Батеријата

Бура TR9012A 12V 100Ah Запечатени оловни Замена на Батеријата

DEN 6959.76
Количината на стоката

Замена за Бура TR9012 A 12 V 100 Ah Запечатени оловни Батеријата.Напон : 12 V (12 Volts).Капацитет : 100 Ah.Терминали : Вметнете Терминали - (М8 - Хардвер вклучени).Модел Опис : Бура TR9012 A 12 V 100 Ah Запечатени оловни Замена на Батеријата Компатибилност : Бура TR9012 A Состојба : Нов Нови Акции Вклучува : (1) Батерија - Замена за Бура TR9012 A Гаранција : 1 Година Замена со Гаранција Живот животен век : 3-5 години Производителот : ПРОЗОРЦИ Батеријата Центар Доо На Бура TR9012 A замена на батеријата е со висок квалитет запечатени оловни батерија што е конструиран за да се обезбеди супериорни перформанси и долг животен век.Оваа батерија е одржување слободни, не-spillable вентил регулирани запечатени оловни батеријата.Оваа батерија ги исполнува или го надминува оригиналниот производител спецификации.Нашите батерии се нови и секогаш свежи акции.На Бура TR9012 A замена на батеријата е покриена со нашата водечка индустрија на 1 година замена гаранција.Физички Димензии : Номинален Напон : 12 V Номиналниот Капацитет : 100 Ah Терминал Напишете : Вметнете Терминали - (М8 - Хардвер се вклучени) Тежина : 64.9 Lbs Должина : 13" (330 mm) Ширина : 6.73" (171 mm) Висина : 8.46" (215 мм) Висина Над Терминал : 8.66" (220 mm).

R

Слични производи