.

.

Демонот Slayer -Kimetsu не Yaiba - На Hinokami Летописи Launch Edition (PS4)

Демонот Slayer -Kimetsu не Yaiba - На Hinokami Летописи Launch Edition (PS4)

DEN 2198.40
Количината на стоката

Производителот гаранција може да не се применува.Започнување Арена Битки - Магистер на многуте спектакуларни вештини на широк список на знаци од аниме, вклучувајќи Tanjiro и Nezuko, за да се надминат challengers во глава-до-глава битка, и на локално и на интернет.Се движат Драма - го Земе меч од Tanjiro Kamado и насочување на неговото патување да стане некој Демон Slayer и да ја претвори неговата сестра Nezuko врати во човечка.Возбудливоста Шеф Битки - Акција и драма го достигне својот врв во специјално дизајнирани битки против моќни демони кои ќе ја тестира Tanjiro е храброст.Оригиналниот Аниме Глас Фрлија - оригинал, на англиски и Јапонски фрла на аниме се врати да ги донесат нивните автентични portrayals на игра.Производителот гаранција може да не се применува.СТАНЕ НОЖОТ КОЈ ГИ УНИШТУВА ДЕМОНИ!Тоа е Taisho Период во Јапонија.Tanjiro, а kindhearted момче кое продава јаглен за живеење, го наоѓа своето семејство заклани од демонот.Да се направи работите уште полоши, неговата помлада сестра Nezuko, единствениот преживеан, е трансформиран во демонот себе.Иако опустошени од страна на оваа суровата реалност, Tanjiro решава да стане "демонот slayer", така што тој може да се претвори неговата сестра врати во човечка и се убие на демонот дека massacred неговото семејство.А жалната приказната на браќа и сестри во која судбини на луѓето и демоните испреплетуваат.. почнува сега!ЗА ДЕМОН SLAYER -KIMETSU НЕ YAIBA-НА HINOKAMI ХРОНИКИ Hinokami Хроники е спектакуларна арена борец од тимот на Cyber Connect2, што им овозможува на играчите доживеете незаборавни моменти на "Tanjiro Kamado, Непоколеблива Реши Arc" и "Mugen Воз Лак".Следете Tanjiro преку приказната од "Демонот Slayer : Kimetsu не Yaiba" аниме како тој се соочува со демони, со цел да се сврти неговата сестра Nezuko, кој стана еден демон, се врати во човечка.

R

Слични производи