.

.

EuisdanAA Нафта Печат, ТЦ 32-милиметри x 52mm x 12mm Нитрилна Гума Покрие Двојно Усна со Пролетта за Автомобилската Вратило Оска, Црна Пакување од 1(Sello де aceite, ТЦ 32 mm x 52 mm x 12 mm Cubie

EuisdanAA Нафта Печат, ТЦ 32-милиметри x 52mm x 12mm Нитрилна Гума Покрие Двојно Усна со Пролетта за Автомобилската

DEN 196.56
Количината на стоката

[Метрички Големина] - 52mm надворешен Дијаметар, 32-милиметри Внатрешен Дијаметар, 12mm Ширина. [Buna-N] - Стандард 70 A Нитрилна Butadiene Гума со температура се движат од -4℉ (-20°C) да 212℉ (100°C). [Предност] - Добра отпорност на многу нафтени масла, greases, хидраулични течности, алкохол, минерални масла и маснотии. [Примена] - Широко се користат во нафта пумпи, автомобили & мото crankshafts, camshafts, заработувачката, мотори, оска шахти, пред & задните тркала имајќи печат и многу повеќе([Aplicación] - Ampliamente utilizado en bombas де aceite, cigüeñales de automóviles y motocicletas, árboles де levas, diferenciales, motores, semiejes, sellos де cojinetes де ruedas delanteras y traseras y mucho más. [ЗАБЕЛЕШКА] - ве Молиме потврдете бараната големина и материјал пред да ги купите, и да ја стави на право место([NOTA] - Confirme ел tamaño y el материјал requeridos antes де ла compra y colóquelo en el lugar correcto.Euisdan AA Нафта Печат, ТЦ 32-милиметри x 52mm x 12mm Нитрилна Гума Покрие Двојно Усна со Пролетта за Автомобилската Вратило Оска, Црна Пакет на 1 Description : За употреба кај широк температура се движат од -22 степени F (-30 степени C) да 212 степени F (100 степени C).Оваа вратило нафта печат има durometer на 70.Buna N или Нитрилна има добри механички својства кога ќе се спореди со други elastomers и висока отпорност на абење.Добра отпорност на многу нафтени масла, greases, хидраулични течности, алкохол, минерални масла и маснотии.Тоа е широко се користат во производството на запечатување производи, но тоа не е погоден за фосфат серија хидраулични масла и опрема масла со екстремни адитиви.Спецификации : Внатрешен Дијаметар : 32-милиметри / 1.26-inch Outer Дијаметар : 52mm / 2.05-inch Width : 12mm / 0.47-inch Material : Нитрилна Гума Маска, Челик Spring Working Температура Опсег : -22 степени F за да 212 степени FPressure : 0.3 bar Description во Spanish Sello де aceite, ТЦ 32 mm x 52 mm x 12 mm Cubierta де caucho де nitrilo де doble labio един resorte став eje де eje automotriz, paquete de 1 unidad, боја гора[Tamaño métrico] : 52 мм де diámetro надворешноста, 32 mm де diámetro внатрешни работи, 12 mm де ancho[Buna-N] - Caucho де nitrilo butadieno estándar 70 A един он rango де temperatura де -4 ℉ (-20 ° C) една 212 ℉ (100 ° C)[Ventaja] - Буена resistencia a muchos aceites де petróleo, grasas, fluidos hidráulicos, алкохол, aceite минерални y grasa[Aplicación] - Ampliamente utilizado en bombas де aceite, cigüeñales de automóviles y motocicletas, árboles де levas, diferenciales, motores, semiejes, sellos де cojinetes де ruedas delanteras y traseras y mucho más[NOTA] - Confirme ел tamaño y el материјал requeridos antes де ла compra y colóquelo en el lugar correcto.

R

Слични производи