.

.

Грин ЕКС-604-2 EX-Серија Гардероба Кабинет, Прилагодлив Полиците, 60 во Височина, 24 Ширина, 48 Должина

Грин ЕКС-604-2 EX-Серија Гардероба Кабинет, Прилагодлив Полиците, 60 во Височина, 24 Ширина, 48 Должина

DEN 595.20
Количината на стоката

Кабинетот карактеристики поделени внатрешни работи со 1/2 ширина закачалка прачка за облека, од една страна, и (4) 1/2 ширина прилагодливи полиците на други. 3 точка заклучување на вратата со тешки челик padlocking се справи. 60" висина. 48" Широк. 4 Полици.Грин Производство, Inc. - Општи Складирање Кабинет со Поделени Гардероба/Storage - Екстремни должност складирање кабинети се произведени за да ги задоволат барањата на тешки користи во тешки опкружувања.Изградена од 12 мерач челик екстерни компоненти во кој сите заварени изградба.Врати се монтира на 3/8" челични игли со месинг bushings, заварени шарки, и им овозможи на 140 степени на вратата замав.Цврст челик се справи со прифаќа тешки катанец (не се вклучени).Три точка latching систем е врвот и на дното 3/8" бар кодот механизам со 3/16" челик центар latch.Полиците се 14 мерач челик со формирана рабови.Полиците гром во вертикална поддржува на 1" центри.Кабинетот на дното е рамна со отворањето.Дното нога поддржува 6" високи и имаат кат водител на плочи.

R

Слични производи