.

.

Боја Разлика Метар, Трајни Висока Точност Прецизна Боја Аналитичар Боја Разлика Тестер, со Боја на Екранот за Ткаење

Боја Разлика Метар, Трајни Висока Точност Прецизна Боја Аналитичар Боја Разлика Тестер, со Боја на Екранот за

DEN 8543.76
Количината на стоката

Уредот може продавница 10 стандарден примерок групи и секој примерок група би продавница 100 примерок на податоци.Тоа би можело да се поврзете со микро печатач за тестирање извештај за печатење насекаде.Тоа мерки примерокот боја на податоци L*a*b*, L*c*h*, колор разлика ΔE и ΔLab според CIE колор простор.Colorimeter е широко се користи во различни индустрии како што се пластични цемент, печатење, боја, ткаење и боење.Употреба на високо‑квалитетна сензори и преработувачите гарантира точноста на оптички сигнал на пренос и стабилноста на електрични сигнали.Функција : 1. Colorimeter е широко се користи во различни индустрии како што се пластични цемент, печатење, боја, ткаење и боење.2. Употреба на високо‑квалитетна сензори и преработувачите гарантира точноста на оптички сигнал на пренос и стабилноста на електрични сигнали.3. Уредот може продавница 10 стандарден примерок групи и секој примерок група би продавница 100 примерок на податоци.4. Тоа би можело да се поврзете со микро печатач за тестирање извештај за печатење насекаде.5. Тоа мерки примерокот боја на податоци L*a*b*, L*c*h*, колор разлика ΔE и ΔLab според CIE колор простор.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Colorimeter Material : ABSColor : Како што е прикажано во picture Size : Прибл.65x75x207mm/2.6x3x8.1in Weight : Прибл.855g/30.2 оз Тип КС-10 Осветлување систем 8/D(8°/дифузен осветлување),specular рефлектира светлина (SCI) Display mode Chromaticity вредност : L*a*b, L*C*h, ΔE*ab, Y xy, во однос RGB value : боја разлика вредност : Δ(L*a*b), Δ(L*C*h) : натопи постојаност на Боја : постојаност на боја Тестирање дијаметар 8mm/0.3 во Мерење услови CIE 10° standard observer, CIE D65 извор на светлина Мерен опсег L* : 1-100 Повторливост на Стандардната девијација ΔE*ab, во рок од 0.1 (измери бела калибрација плоча 30 пати за да го најдете во просек) Складирање 10 комплети на стандардна примероци; до 100 под секој стандарден примерок Мерење на времето За 0.5 секунди Мерење извор на светлина ПРЕДВОДЕНА Јазици Кинески/англиски Моќ 4 x AA1.5 V Алкална батерија(не се вклучени),Ексклузивни DC5 V адаптер Порта USB2.0 печатач Пакет Листа : 1 x Colorimeter(Батерија, Не се Вклучени)1 x Црни Корекција Box1 x Белата Кутија Калибрација Box1 x.

R

Слични производи