.

.

GVM Биро Планината LED Светло во Видео, 10 Круг Копче за Светло со Вграден-во Diffuser и LCD Дисплеј, Bi-Боја Професионални Светлина за Игра/Студио/Стриминг/YouTube Видео Снимање, ?

GVM Биро Планината LED Светло во Видео, 10 Круг Копче за Светло со Вграден-во Diffuser и LCD Дисплеј, Bi-Боја

DEN 3336.00
Количината на стоката

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . 【Компактен Биро Планината Копче Светлина】Со цврст метал C-стегач(одговара на дебелината 2-4"), прилагодливи(14.7" - 24.6") и здрав штанд, слободно 360 степени на секој агол, GVM стриминг светлината секогаш ќе го задржи вашето работно место уреден и совршено. 【Одлична LED Студио Светлина】Контрола на вашиот гејмерски светлина од 0-100% осветленост и 3200 K-5600 K боја температура.Повисок боја индекс CRI 97+ обезбедува вистински и природна боја, и вграден во diffuser обезбедува ултра-меки осветлување. 【LCD Дисплеј и Интелигентни СТАН Контрола】На копчиња на задната страна на панел светлина се многу лесен за употреба, секој параметар е видлив на LCD Екранот.Исто така имате опција да се контролира преку вашиот паметен телефон со GVM е стабилни перформанси СТАН. 【Двојна Моќ Режими】Еден адаптер обезбедување на стабилно напојување; вие исто така може да користите два Sony NP-F серија Батерии кога сакате да се пука на отворено (Батерии Не се Вклучени).Светлината е совршен за игри, студио, You Tube, во живо стриминг, фотографија, свадба и видеа. 【Грижете се-бесплатно Гаранција】GVM обезбедува професионални Нас-базирани техника-поддршка, еден-месечно пари гаранција за враќање и една година бесплатен замена гаранција.Пакетот вклучува 1x LED копчето светлина, 1x C-менгеме стојат , 1x Моќ адаптер, 1x Носи Торба. -Круг панел светлина дизајниран со алуминиумска школка, која има совршен ефект на ладење. -Dimmable LED мека осветлување поддржува 360 степен ротација, можете да го користите за да добиете совршен агол на снимање. -Ако купите неколку GVM светла, можете да ја користите АПЛИКАЦИЈАТА за да го поставите господар и робовите, ги контролира истовремено.Спецификација : .Боја Рендерирање Индекс на Боја Температура Опсег : 3200 K-5600 K; Затемнување Опсег : 10%~100% .Светлината на Вредноста Метод : Stepless прилагодување.Светилка Монистра Количина : 160; Моќност : 30 W.Напон : DC15 V; Напојување : DC15 V/3А.Напојување Режим : DC влез 1 x Табела Став; 1 x Адаптер; - 1 х Plug Кабел; 1 x GVM Носи Торба.

R

Слични производи