.

.

Месечна Пилула Организатор 2 Пати На Ден,Еден Месец Таблета Кутија СУМ ЧАСОТ,Секојдневен Пилула Случаи Големи 4 Недела,Лекови Организатор 28 Дена Диспензерот за Апч?

Месечна Пилула Организатор 2 Пати На Ден,Еден Месец Таблета Кутија СУМ ЧАСОТ,Секојдневен Пилула Случаи Големи

DEN 575.76
Количината на стоката

【Месечна Организира Медицина】 месечната пилула организатор вклучувајќи 28 индивидуални коцки за вашата месечна пилула организатор на едно време.28 голем прегради, секој еден може да се одржи 8 риба масла за секојдневна употреба.Една кутија еден ден, можете да го преземе целиот и лесно да го ставите на вашата чанта или џеб.Доаѓа со складирање лента што ќе се користи дома, кој помага да се организира вашата месечна медицина случаи во ред.Или да ја користите како неделни излет со одделување на послужавник, го носат околу додека патуваат. 【Отстранлив Секојдневно СУМ ЧАСОТ Случај】, Еден Ден, Една Кутија - Секој компактен пилула сад беше отпечатен со недела датум и AM/PM икони за да се избегне мешање, и секоја лента е поделена AM & PM.Никогаш не ги пропуштајте вашата дневна лекови режим повторно. 【Преносни Но Голем Капацитет】Внатрешна лекови организаторите може да се одржи 8 риба масла за секојдневна употреба.Секојдневен пилула случај е големина е како голем како на дланка,може да се стави во вашата чанта или џеб лесно. (Големината на секој оддел : 2.4" x 2.4" x 0.6"). 【Кој се одвојува за Складирање Фах】Можете да го користите 28-ден лекови контејнери дома, или делат во 4 недели излет со одделување на чување на послужавник, да се носите со една недела дози кога патувате или на службено патување. (Големината на целиот фах : 10.9" x 5.6" x 2.4"). 【Премиум Материјалот】Секојдневно pillboxes се направени од храна одделение ПП пластични додека надворешниот садот е изработен од ABS пластика, BPA-free и безбедно за медицинска употреба.Пилула Организатор, Лековите, Асистент Добро Организиран Пилула Случај Лесно да се земе од вашиот апчиња од надворешниот сад.Внатрешниот лекови организаторите може да се вклопи во вашиот џеб или ташна.Многу погодно да се извади кога патуваат во и надвор работење.Двојна Заштита Дизајн Во комбинација за дизајн на премија за цврсти СТОМАЧНИ мускули надворешниот сад и висок квалитет на храна-одделение PP pillboxes со двоен процес за двојно заштита за да се обезбеди вашите апчиња и да ја задржите вашиот лековите безбедно.Спецификација : Материјал : Храна Одделение PP, BAP-Бесплатен простор за Складирање Фах Големина : 10.9" x 5.6" x 2.4" Секој Оддел Големина : 2.4"x 2.4"x 0.6" Зошто ви е потребна пилула организатор? - Да ве потсетам да се земе правото лекови и правото доза во право време, секој ден. - Ве спречи да се земе на погрешен лек или прескокнете дози. - Не само што ќе земање на лекот повеќе доследно остварување на пациентот да се чувствува подобро, но caregiver ќе има мир на умот!За Кого да го Користите? - Лица со губење на меморијата - Стари лица - Деца треба да се земе витамини Одржување и Нега 1. Се мијат пред првата употреба. 2. По првата употреба, миење со благ сапуница вода. 3. Сува пред чување. 4. Како и со сите лекови уреди за складирање, да се чува вон дофат на деца и домашни миленичиња.

R

Слични производи