.

.

Monoprice Стабилна Серија Навалите ТВ Ѕид Заграда, Црно-Стабилна Серија Екстра Широк Навалите ТВ Ѕид Заградата за Телевизори 37in да 70in Max Тежина 165 lbs VESA Обрасци До 800x400 УЛ

Monoprice Стабилна Серија Навалите ТВ Ѕид Заграда, Црно-Стабилна Серија Екстра Широк Навалите ТВ Ѕид Заградата

DEN 453.84
Количината на стоката

Производ 1 : се Вклопува прикажува со VESA обрасци помеѓу 50x75 и 600x400. Производ 1 : Поддржува до 165 lbs.на телесната тежина.Производ 1 : Заверена од Застрахователи Лаборатории (UL).Производот 2 : се Вклопува во ЖИВО со VESA монтажа модели од 75x75 да 800x400. Производот 2 : Поддржува до 165 lbs.Производот 2 : Приказ може да се навалена до -10 степени.Производот 2 : Вклучува вграден-во ниво.Monoprice Стабилна Серија Навалите ТВ Ѕид Заградата - за Телевизори 37in да 70in Max Тежина 165lbs VESA Обрасци До 600x400 УЛ Уверение, 110483 Black Don не оставете го вашиот рамни панел ТВ на маса или стојат, каде што може да се преврти одново и оштетени, или дури и полошо му наштети на детето или на домашни миленичиња.Наместо тоа, планината тоа сигурно и безбедно до ѕид користење на оваа Прилагодливи Нервира Ѕид Заградата од Monoprice!Оваа планината заградата се карактеризира со низок профил форма фактор, што го става на задната страна на ТВ во рамките 1.8" на ѕидот.Тоа има способност да се навалите до 10 степени надолу, што го прави идеален за надземни прикажува во комерцијални поставување или за чување на ТВ надвор од дофатот на мали раце дома.Тоа претрпе голема безбедност тестирање и е сертифициран од страна на УЛ, кој гарантира дека тоа ќе се изврши безбедно и сигурно.Оваа стапка е дизајниран да се качи на LCD, LED, или Плазма екран со VESA монтирање модел помеѓу 50x75 и 600x400, кој ги вклучува повеќето 37" 70" Телевизори.Тоа може да се монтира на тула, бетон, или дрво студ ѕидови и можете безбедно да се држи до 165 lbs. (вклучувајќи ја и тежината на планината себе).Има вграден-во духот ниво и монтажа хардвер е вклучена.Monoprice Стабилна Серија Екстра Широк Навалите ТВ Ѕид Заградата за Телевизори 37in да 70in Max Тежина 165 lbs VESA Обрасци До 800x400 УЛ Заверена Black Tilting HDTV Ѕид Стапка (макс 165 lbs, 37~63")Нервира HDTV Ѕид Стапка (макс 165 lbs, 37~63", VESA 100x100~400x200)Еден од големите нешта за нов HDTVs е дека тие лесно можат да бидат монтирани на ѕидот, кој ослободува врвот на вашиот мебел од голема тешки телевизија и обезбедува театар-како гледате агли, сите во удобноста на вашиот дом.Кога купување на ѕид постојат неколку основни правила.Првото е губење на вашиот екран наспроти лимит на тежина на планината.Треба да се погледне за монтирање со тежина капацитет што надминува тежината на ТВ уредот од најмалку 50%.Причината за ова е дека оценет тежина капацитет на планината е апсолутната максимална тежина може да издржи без incurring структурна неуспехот на некој вид.Исто така, тежината на планината сам по себе е вклучена во максимален капацитет.Втората работа е да се погледне за е планината кои можат да се сместат на монтажа дупки на задниот дел од ТВ уредот.Вистинската големина на екранот себе (на пример, 42") е речиси и да нема интерес.На сопственикот прирачник на вашиот ТВ треба да се покаже VESA големина потребни, која се мери во милиметри.Третата работа е да се погледне за е тип на планината.Во принцип, постојат три основни типови : фиксни, поместување, и целосно articulating со навалување, вртливата, и продолжување.Што треба да се избере зависи целосно од вашите потреби и вашиот буџет.Оваа планината ги има следниве карактеристики : Планината Тип : Нервира Ѕид Тип : било Минимум VESA : 75x75 Maximum VESA : 800x400 Weight Капацитет : 165 lbs Typical Екранот Големина : 37~63"Минимум Продолжување : 1.8"Максимална Екстензија : N/Atilt Опсег : +0° до -10°Вртливата Опсег : N/Материјали : Челик Ѕид Плоча Димензии : 33.8" x 8"Предната Плоча Димензии : N/Карактеристики : се вклопува VESA 75x75~800x400, изградена-во ниво, ултра тенок профил, хардвер вклучени 30-ден лесно се враќа.Не restocking такса.Слободен живот техничка поддршка.

R

Слични производи