.

.

chensong Двојно Плетење 36 Бои Волна Roving Влакна Волна Предиво Roving за Игла Felting Рака DIY (Боја : Како што е Прикажано)

chensong Двојно Плетење 36 Бои Волна Roving Влакна Волна Предиво Roving за Игла Felting Рака DIY (Боја : Како

DEN 1728.00
Количината на стоката

12 светла виножито бои-мулти-обоени предиво се одлични за работа која го нагласува работа или предиво кои бараат повеќе бои-на овие различни предиво skeins се одлични за капчиња цвеќиња, баба е плоштади, капи, чевли, pompoms, Loom ткаење и така натаму.Машина за миење; почетна температура на вода не треба да надминува 40 C или 105 F; хемиско чистење, било растворувач; не користете белење производи.Висок-квалитет предиво : Капчиња предиво е направен од високо-квалитетни материјали.Тоа се меки, силни, светли и сјајна, трајни и лесни да се грижи за.Погоден за домашна декорација.Изненадување подарок : Тоа е една од најдобрите рачно изработени подароци за деца и пријатели.Давајќи им на децата да можат да ги подобрат своите раце-за способност.Овој пакет вклучува 36-Бои, Волна, Влакна, 3g/0.1 оз по боја.Тие се многу да се допре, и е широко се користат во Игла Чувствува или Влажни во животни, jewlery, волна фен топки, ѕид виси, ткаење, core кутии или било занает.Карактеристики - Боја : Мешани 36 бои.- Материјал : Руно.- Големина : Прибл. 5 * 5 * 5cm/ 2 * 2 * 2 инч (L*W*H).- 36 избрани бои, ги исполнува она што ви треба за DIY различни стилови за игла felting и влажни felting.- Секоја боја со корисна за обновливи торбичка.Направи тие секогаш се во ред и повеќе.- Широко се користи во Игла Чувствува или Влажни во животни, jewlery, волна фен топки, ѕид виси, ткаење, core кутии, било занает.- 36 Бои Волна Roving Влакна Волна Предиво Roving За Игла Felting Рака DIY.

R

Слични производи