.

.

Тунис Знаме Черепот Женска Mens Јога Спортски Hairband Мека гума за џвакање се Водат Headbands Nonslip Влага Wicking Коса Додатоци за Фитнес Вежби

Тунис Знаме Черепот Женска Mens Јога Спортски Hairband Мека гума за џвакање се Водат Headbands Nonslip Влага

DEN 1920.00
Количината на стоката

Материјал опис : 100% полиестер влакна.Производ перформанси : Растеглив, дише, мека и wicking.Чувајте ги очите далеку од пот, потрошувачка далеку влага и сува брзо.Лесен и практичен : тоа се чувствува како облечен во ништо друго.На лесни пот-абсорбента headband усвојува совршен една големина технологија, која може да се вложи многу малку притисок врз главата во соодветен обем.Применливи сценарија : Мултифункционален и сите-сезона производи-подобрување на самодовербата и перформанси; машки и женски headbands се погодни за одење, трчање, планинарење, вежбање, велосипедизам, јавање, риболов, јога, фитнес, спортски, кошарка, одбојка итн.Инструкции за перење : Рачно миење или благ машина за миење, железо на ниска температура, не кајгана.Вистината е понекогаш повеќе апсурдно од фикција, бидејќи фикција работи под одредена логика додека реалноста нема логика на сите. 1. Спортски sweatband : Носи оваа headband ќе ги апсорбира сите пот пред да тече надолу вашиот челото, впие до влага и сува брзо, што ќе ви овозможи да се концентрираме на остварување!2. Големина : нормална должина е 9.5 инчи, максималното е 15 инчи, а ширината е 3.5 инчи.3. Супер удобно и мека : Нашата headband е направен од 100% полиестер влакна, многу удобни, меки, не се лизга и мала тежина.Топло во зима и во лето кул!4. Се ИЗВРШИ И се КОРИСТАТ ВО : Често се користи и за играње кошарка, тенис, прави јога, трчање, вежбате во теретана, и отворено работни активности.Носи оние стилски и убави headbands нема да ве разочараме.5. КОРИСТЕЊЕ на НАСТАВА : Кога ќе пот многу за време на вежба,ве молиме да го отстраните headband за секои 45 минути, присилува на тоа надвор и го носат повторно.6. Човекот кој има бореше целиот свој живот за да се открие modicum на вистината е да се види дека другите навистина се разбере и да уживаат во својата работа, и кои се неговите најдобри награда.

R

Слични производи