.

.

S3LCRAFT 1Meter White/Black Pearl Beaded Чипка Скриј Лента Чипка Ткаенина Лента Јака Фустан, Кошула Материјали за Шиење Облека Headdress Материјали

S3LCRAFT 1Meter White/Black Pearl Beaded Чипка Скриј Лента Чипка Ткаенина Лента Јака Фустан, Кошула Материјали

DEN 431.76
Количината на стоката

СПЕЦИЈАЛЕН МАТЕРИЈАЛ : Изработени од памук и spandex, супер мек и еластичен чипка, многу удобно и Кожата Пријателски.ВИСОК КВАЛИТЕТ : Мека и Удобна,се Водат Флорални Чипка,Уникатен стил.DIY ЗАНАЕТ : Совршен за шиење за коса, лак одлуки, гроздобер шиење, покана картички, хартија занаети, декорирање на подарок кошеви, коса-тите и многу повеќе DIY проекти.ШИРОКА ПРИМЕНА : Погоден за шиење, - карта во донесувањето одлуки, подарок завиткување,лакови одлуки, накит дизајн, цветни аранжмани, прибор за облека,итн.МОЖЕ да се КОРИСТИ ЗА ПОВЕЌЕ ЦЕЛИ : Одлична за DIY headbands, шиење, garters, букети и други занаети; исто Така, тоа е совршен за партија декорација и во затворени простории и на отворено. 1 Meter white/black Pearl Beaded Чипка Скриј Лента Чипка Ткаенина Лента Јака Фустан, Кошула Материјали за Шиење Облека Headdress материјали Материјал : 100% Полиестер,монистра Боја : Бела, Црна Ширина : ние се означени со ширина за секоја од трим во фотографијата.Pls проверете ширина внимателно пред цел.Ви благодариме.Должина : 1 Метар=100cm единечна Цена За : 1 Метар=100cm Користат за : Свадба Фустан, Булчински Фустан, Булчински Sash,Вечер Фустан, Чанти,Чевли, Lingeire, Костим, Вечер Фустан,Коса Додатоци,Постелнина Сет, DIY Занает,Шиење Додатоци, Торта Оркестарот, Свадба Оркестарот, Партија Оркестарот, Мобилен телефон Оркестарот,итн ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : објектот е завиткан во ролна и може да се намали со нив во различни соодветни големини, одлична за шиење, quilting, далноводи, широко се користи во банкет, карти, подарок,торта украс,centerpieces,кукла облека,рачно изработени шиење занает подарок за бебето туш, birthday (роденден), housewarming,годишнина, мајки ден, баби ден,тетки ден,денот на вљубените,Божиќ ден, денот на благодарноста,свадба ден украси и сл.DIY ЗАНАЕТ : Совршен за шиење за коса, лак одлуки, гроздобер шиење, покана картички, хартија занаети, декорирање на подарок кошеви, коса-тите и многу повеќе DIY проекти.ШИРОКА ПРИМЕНА : Совршен за DIY headbands, подарок завиткување, украси, свадба flowers DECORATION ЧИПКА НАМАЛИ : Декоративни панделки за scrapbooks, подарок завиткување, булчински свадба, забава, домашна, родендени, на вљубените, centerpieces, маса амбиент, букети итн.Најдобар Занает Додаток избор за Свадба, забава, Домашна Декорација, Подарок Завиткување, Лакови за Коса, Ткаенина Лента Цвеќиња, Фустан Одлуки, вечер носат, носии, фенси облека, занает проекти, маса декорации, DIY итн.

R

Слични производи