.

.

Камерата Додатоци за Hasselblad HB60-67mm Бајонет 60 до 67mm Завртка Филтер Леќа Тема Адаптер Прстен,Чекор до Прстен

Камерата Додатоци за Hasselblad HB60-67mm Бајонет 60 до 67mm Завртка Филтер Леќа Тема Адаптер Прстен,Чекор до

DEN 190.80
Количината на стоката

На B60-67mm прстен адаптер лесно завртки на Hasselblad леќа со Bay(бајонет) 60mm филтер леќа планината, и ги претвора тема големината на објективот на темата големина од било која друга 67mm додаток (како што филтри, капи, трепка и леќа конвертори).Погоден за сите леќа со 60mm(бајонет)-67mm филтер прстен големина.Hasselblad HB60-67mm Бајонет 60 до 67mm Завртка Филтер Леќа Тема Адаптер Прстен Опис на Производот Бренд : Amopofo Боја : Црна.Материјал : Изработени од Метал.Број на модел : HB60-67mm Тоа е 100% сосема нов и квалитет што е гаранција.врвот на линијата квалитет, луксуз.Адаптер за Користење на ултра прецизност ЦПУ машина алатки, софистицирани материјал, висок интензитет, добра работа стабилност Опис : Ова е сосема нов Hasselblad B60 да 67mm филтер адаптер прстен за Hasselblad Bay 60. Тоа им овозможува на Hasselblad леќи за да го користите редовно навој филтер.Овој адаптер прстен ви овозможува да се качи 67mm филтри и додатоци на Hasselblad леќи со Bay 60 филтер планината.На B60-67mm прстен адаптер лесно завртки на Hasselblad леќа со Bay(бајонет) 60mm филтер леќа планината, и ги претвора тема големината на објективот на темата големина од било која друга 67mm додаток (како што филтри, капи, трепка и леќа конвертори).Прстенот е совршен начин да ги користите сите филтер големини без купување на нови филтри.Чекор до големина или две повеќе, а вие едноставно можете да го користите вашиот стар филтри, без да потрошите повеќе.Погоден за сите леќа со 60mm(бајонет)-67mm филтер прстен size Package вклучува : 1 x HB60-67mm Филтер адаптер прстен.

R

Слични производи