.

.

Полирање Мелење Главата Мелење Тркала 1Pcs Волфрам Карбид Ротари Датотеки 1/4 Абразивни Ротари Алатки Мелење Burs Вежба Битови За Мелница Додатоци алат (Димензии : L6X10)

Полирање Мелење Главата Мелење Тркала 1Pcs Волфрам Карбид Ротари Датотеки 1/4 Абразивни Ротари Алатки Мелење

DEN 464.40
Количината на стоката

Може да ги исполни сите мелење потреби.Тоа исто така може да се изостри и отстрани тешко материјали.Висок заврши, може процесот да се спроведе на различни висока прецизност мувла шуплина.Високо на ефикасноста на производството.Во голем дел од работата, тоа може да го замени petiole мали тркала, и нема прашина загадувањето.Висока јакост и цврстина.Лесен за употреба, може да го намали трудот интензитет.Тоа е погоден за полирање и полирање разни предмети, како што се : камен, стакло, метал, нерѓосувачки челик, камења, керамика, итн.Површината е почиста и посветла по полирање.Спецификација : Бренд new Type : A6 X10 / C6 X10 / D6 X10 / F6 X10 / G6 X10 / L6 X10 (изборен)Материјал : Волфрам carbide Shank дијаметар : прибл. 6mm Hardness : може до HRC70 Feature : Висок заврши, може процесот да се спроведе на различни висока прецизност мувла шуплина.Високо на ефикасноста на производството.Во голем дел од работата, тоа може да го замени petiole мали тркала, и нема прашина загадувањето.Висока јакост и цврстина.Лесен за употреба, може да го намали трудот интензитет.Погоден за обработка на овие метални и неметални, како што се леано железо, фрлија челик, имајќи челик, висока јаглероден челик, хром-никел легиран, бронза, месинг, и керамички плочки, мермер, жад, коска, итн.Пакет се вклучени : 1 x Карбид Ротари Burrs Note : Главно се користи во пневматски или електрични-управувано алатки, брзината е генерално 6000-50000 менува бројот на вртежи/мин, клип позитивно при користење, мелење сечење на владата е подобро, се избегнува reciprocating сечење.Ве молиме оставете малку големина грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.

R

Слични производи