.

.

Т Тип Брз Splice Crimp Терминал,240pcs/set Т-Тип Брз Splice Crimp Терминал Кабел Жица Жици Конектор за Додатоци

Т Тип Брз Splice Crimp Терминал,240pcs/set Т-Тип Брз Splice Crimp Терминал Кабел Жица Жици Конектор за Додатоци

DEN 628.80
Количината на стоката

Т-тип Терминал ,брзата конектор кабел конектор е брзо да се исклучи од машки конектор за лесно и безбедно пристап до жици.Т Тип Брз Splice Crimp Терминал ,Идеален за пристапување на жици за тестирање.Кабелски Инсталации Конектор ,Широко се користи за жица конекции, спречување на жица шорцеви.Брз Splice Crimp Терминал ,Изолирани пламен retardant материјал, долг живот, висока температура отпор, отпорност на корозија, висок притисок отпор.Избрани високо-квалитетни материјали, производ има висока безбедност перформанси и Брз Splice Crimp Терминал не е лесно да падне кога се користи.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Т-тип Терминал Боја : Црвена, Жолта, Сина Машки Конектор Должина : 2.4 cm / 0.9 во Брз Полнач Линија Приклучок Должина : 3.7 cm / 1.5 во Дијаметар : 0.35 cm / 0.1 во Сечилото Ширина : 6.3 mm / 0.2 во Терминал Ширина : 1.1 cm / 0.4 во Брз Полнач Линија Конектор Погоден за Жица : 22-18 AWG Брз Полнач Линија Конектор Крст-пресек Област : 0.5-1.5mm2 Пакет Листата : 40 * Црвен Машки Конектор 40 * Жолта Машки Конектор 40 * Сина Машки Конектор 40 * Црвен Брз Полнач 40 * Жолта Брз Полнач 40 * Сина Брз Полнач Забелешка : 1. Ве молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање. 2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.Ако проектот може да ги задоволи вашите потреби, ве молиме да мислат за нас и Нашата цел е да се создаде најдобар клиент сервис за нашите производи.

R

Слични производи