.

.

YJINGRUI SF-469 Дигитален Дисплеј Температура, Контрола на Влажноста Контролер Термостат Регулаторот Switch Модул г 45¡120¡æ

YJINGRUI SF-469 Дигитален Дисплеј Температура, Контрола на Влажноста Контролер Термостат Регулаторот Switch

DEN 3672.00
Количината на стоката

Мали Интегративни Интелигентна Контрола.За Контрола На Температурата/Влажност Контрола.Поставување На Мемориската/Параметар За Заклучување.Само дијагноза.Технички Податоци Еден сензор на температура и еден сензор на влажност Температура на Екранот Опсег : - 45-120℃ Точност : +1℃ Влажност се прикаже спектар : 1-99% RH точност : +5% RH Контрола на Температурата : Често се Отвори 16 A/250 VAC Влажност Контрола : Често се Отвори 10 A/250 VAC Изглед, големина : 77 mm (должина)x 35 mm (ширина)x 60 mm (длабочина) Отворање Големина : 71mm (Должина)*29mm (Ширина).

R

Слични производи