.

.

Tanke Адаптер Одбор - М. 2 Копче Б да USB 3.0 Адаптер Одбор со Слотот за SIM Картичката и Домување WWAN/4G LTE Модул, Црна

Tanke Адаптер Одбор - М. 2 Копче Б да USB 3.0 Адаптер Одбор со Слотот за SIM Картичката и Домување WWAN/4G LTE

DEN 1046.16
Количината на стоката

Поддршка М. 2 картичка (Socket 2 SSIC-база WWAN) со USB интерфејс, таа, исто така поддржува NGFF (М 2) КОПЧЕ Б картички или модули од типот 30 x 42. На пример, тоа е погоден за Huawei MU736/ME936/ME906 V/ME906 E/ME906 C/ME906 J, за Сиера Безжична Airprime EM7305/EM7345/.Тоа е лесно да се инсталира и нема драјвери потребни, поддршка на 6-pin - /8-пински слотот за SIM картичката конектори, но треба да бидете сигурни дека вашата 3 G 4 G LTE модул има софтвер драјвери инсталирани.Ниту надворешно напојување потребно, тој поддржува топла трампа, поддршката на било кој оперативен систем, како на Windows XP/ Win7 / Win8 / Win8.1 / Win10 / Трепне / Linux и за i MAC, итн.М.2 КОПЧЕ Б да USB адаптер е наменета за десктоп/лаптоп компјутери, конвертирање на безжични М. 2 карти (или модули) за USB порти.Колку што имаат стандардна SIM картичка, можете да се поврзете со вашиот мрежен оператор со SIM картичката.Можете да вметнете некоја М. 2 картичка или модул (Socket 2 SSIC-база WWAN) , како на пример, да внесете 4 G LTE картичка или модул во овој адаптер картичка, а потоа да го вметнете адаптерот картичката во USB порта.Спецификација : Предмет Тип : Адаптер одбор Материјал : АБС Боја : Црна Поддршка Operaing Систем : За Windows XP/ Win7 / Win8 / Win8.1 / Win10/Трепне/Linux и за i MAC, итн.Поддршка Тип : М. 2 картичка (Socket 2 SSIC-база WWAN) со USB интерфејс, NGFF (М 2) КОПЧЕ Б картички или модули од типот 30 x 42 : За Huawei MU736/ME936/ME906 V/ME906 E/ME906 C/ME906 J, за Сиера Безжична Airprime EM7305/EM7345/EM7355. Поддржува Слотот за SIM Картичката Конектори : 6-pin - /8-пински Уникатен дизајн за вас!Пакет Листа : 1 x Адаптер Board1 x Завртка Package1 x Cable2 x Antenna1 x Картичка Pin3 x SIM Картичка Holder1 x Настава Manual1 x Шрафцигер Забелешка : Овој адаптер не вклучува (М 2) модули и SIM cards Please се напомене дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.

R

Слични производи