.

.

Четка за Истражување BC114170200CD Стандард Должност FLEX-БРУС, 1-1/4(31.8 mm) Дијаметар, Дијамант Абразивни, 170/200 Ронки (Пакување од 1)

Четка за Истражување BC114170200CD Стандард Должност FLEX-БРУС, 1-1/4(31.8 mm) Дијаметар, Дијамант Абразивни,

DEN 3014.16
Количината на стоката

[QUALITY]- со гордост се направени во САД.На ФЛЕКС-БРУС е долготраен, намалување на вкупните трошоци за употреба во споредба со другите четка опции. [ДИЗАЈН]- На ФЛЕКС-БРУС е произведен да биде авто-центрирање, само-усогласување и само-компензираат носат за лесна употреба. [ЗАВРШУВАЊЕТО на ПРИДОБИВКИТЕ]- се Нудат во широк спектар на жито и абразиви за да се овозможи machinists за да се постигне одредена завршувањето tolerances, како и убава crosshatch заврши. [CROSSHOLE DEBURRING]- Идеален за доработка и deburring истовремено во една setup.Може да се користи во речиси секој ротирачко вретено. [ДИЈАМАНТ АБРАЗИВНИ]- Одлично за карбид, керамички, појачани алатка челик и топлина третираат челик.Дијамант Flex-Брус алатка е дизајнирана за употреба на било кој вид или големина на цилиндар од 1-1/4" дијаметар.Дизајниран за површина по завршувањето и крстот дупка deburring на потешко материјали како што се карбид, керамички и простор возраст легури, ова цилиндар брус е ефикасно решение за вашата тешки апликации.Дијамант flex брус е достапна во 170/200 ронки селекции.Типични апликации вклучуваат : автомобилската - клипот pin понесе, мотор цилиндри, блок облоги, вентил водичи, cam имајќи ги понесе, чудак забива, кочница цилиндри, спојки и кочница господар цилиндри, кочница rotors, поврзување на прачки.Морските - главните мотори, генератор машини, хидраулични цилиндри, воздухот линии.Огнено оружје - буриња, комори, принудувајќи шишарки, макбаскет буриња.Индустриски - воздушни компресори, хидраулични ram меморија цилиндри, хидраулични моторни тела, пневматски цилиндри, вентил живеалишта, пумпа живеалишта, површина по завршувањето на котел компоненти, компримиран воздух алатка тела, по завршувањето на нерѓосувачки челик, цевки, механички деконтаминација на нуклеарна цевка листови, roughening hossel дупки во голф клубови за адхезија. 170/200 Ронки.Мерки 1-1/4" со дијаметар од 8" целокупната должина.На Флекс-Брус Алатка е цврст, флексибилни усовршувајќи алатка се користи за да се подобри внатрешната површина, а во исто време да биде во можност да deburr создаден или цилиндар.Таа е составена од абразивни globules ламинат кон краевите на флексибилни најлон filaments.Нејзината единствена изградба овозможува алатка за да се само-порамнувања, авто-центрирање и само-компензираат носат.

R

Слични производи