.

.

1955 ТВ Водич Март 5 Liberace - Колорадо Издание Многу Добар (3 од 10) И се Користи од страна на Mickeys Пабови

1955 ТВ Водич Март 5 Liberace - Колорадо Издание Многу Добар (3 од 10) И се Користи од страна на Mickeys Пабови

DEN 753.60
Количината на стоката

Оригиналниот Гроздобер 1950-тите ТВ Водич списание од 1955 година се одликува со член или насловната фотографија на Liberace.Нашите конзервативни одделение за оваа гроздобер ТВ Водич е Многу Добар (3 од 10).Овој ТВ Водич содржи критики, детални локалните огласи, карактеристики и фотографии кои се однесуваат на ТВ емисии на ден.Е оваа недела на некој роденден - ТВ Водич направи голем дар.Назначувањето 'колекционерски предмети-Како Ново' е основен услов рејтинг доделен од страна на сите колекционерски предмети и НЕ се однесува на состојбата на овој listing.TV Водич беше една од најчитаните магазинот на 50-тите години - додека милиони нови телевизори возеше масовна публика за откривање на нови таленти како што се Сид Цезар, Lucille Ball, и Џеки Gleason. 50-тите Водичи се исто така широко се собираат и се уште волшебна денес како memento на популарната култура историја.Состојба или содржина резиме на овој пример : се носат и забележување на т.н " на маската, содржината парична казна.

R

Слични производи