.

.

Нијагарините Машина N44939 Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, Соголени Заврши, Roughing/Завршувањето на Сечење, Не-Центар, 30-Степен, 4-Flute, 6.125 OAL, 0.625

Нијагарините Машина N44939 Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, Соголени Заврши, Roughing/Завршувањето

DEN 1952.64
Количината на стоката

Truncated погруб-finisher отстранува материјал во помалку време отколку конвенционалните крајот мелници додека произведуваат пофини финиш од фини или груби-теренот roughers.Chipbreaker заб дизајн е погодна за обработка на алуминиум, или благи и ладна-валани челици.Кобалт челик отпорен на триење и високо сечење температури, и има повисока хранат стапки од високо-брзински челик.Центар-сечење дизајн му овозможува на крајниот мелница да се фрлам во материјал како вежба малку, а исто така вршење на конвенционалната површина мелење.Плоштад носот крајот мелници (исто така наречен плоштадот крајот) се создаде остра, unrounded намалувања.На Нијагарините Машина RFCB444 соголени (светла) кобалт челик truncated chipbreaker погруб-finisher крајот мелница има 30-степен хеликс и ги отстранува материјал во помалку време отколку конвенционалните крајот мелници додека произведуваат пофини финиш од фини или груби-теренот roughers.На chipbreaker заб дизајн го прави крајот мелници со овој слој најдобро одговара за обработка на алуминиум, и благ и ладна-валани челици.Бројот на флејта варира; помалку флејта обезбеди подобро чип-капацитет на носивост, а повеќе флејта произведуваат пофини заврши.Центарот за намалување на дизајнот е сечење на заби на крајот на алатка, така што може да се хранат во работното парче, како вежба малку.Truncated погруб-finisher крајот мелници се посебна намена алатки чија чип-кршење сечење на рабови се создаде мали чипови за тешки намалување и отстранување на повеќе материјал за помалку време отколку конвенционалните крајот мелници.Тие произведуваат пофини финиш од фини или груби-теренот roughers, намалување на потребата за втор завршувањето намали во некои апликации.На кобалт челик супстрат може да се работи на брзини побрзо и останува остра подолго од високо-брзински челик алатки, нудејќи отпорност на топлина и абразија; алатката е без облога или површински третман.На 30-степен хеликс агол салда пониски агли "силни најсовремена за тешко-да-машински материјали со повисоки агли' зголемен сечење акција.Алатката плоштад крајот создава остар, unrounded парчиња и има агол chamfer на сечење на рабови да се обезбеди поголема сила од стандардните квадратни крајот алатки во апликации каде сечење сили се високи.Сечење дијаметар толеранција е +0.001" да -0.000".Секој крај мелница има Weldon месо тело.Крајот мелници се дизајнирани да се отстрани материјалот и да се создаде мулти-димензионална форми и профили.Тие имаат сечење на рабови по надворешен дијаметар и флејта дека отстрани чипови од сечење област и овозможи ладење на течности за да внесете.Ако топлина не е намалена ефективно, алатка е сечење на рабови ќе досадна и дополнителен материјал израстоци може да се случи.Бројот на флејта може да се движат од два до осум.Две-flute дизајни понуда најефикасен чип отстранување, но повеќе флејта обезбеди помазна заврши.На месо тело е крајот на алатката, што се одржа во место со алатка носителот или машина.Центарот за намалување на крајот мелници може да се создаде три-димензионални форми и профили, и да се фрлам слични намалувања на вежба малку.Не-центар-сечење на крајот мелници за апликации како што се периферните мелничката и завршна обработка, но не може да се направи фрлам намалувања.Нијагарините Машина е дизајнирање и производство на прецизност сечење алатки од 1954 година. Специјализирана во областа на крајот мелници, сечење мелници, и пили, компанијата е со седиште во Њујорк и произведува своите алатки на објекти во Пенсилванија и Масачусетс.Ова им овозможува на компанијата контрола над производството, од супстрат за обложување, која е од суштинско значење за клиентите во различни индустрии, особено aerospace и автомобилската.

R

Слични производи