.

.

Нордиските Чиста 17x17x1ExactCustomM14+В-12 MERV 14 + Јаглерод AC Печка Филтри, 17 x 17 x 3/4 (17 x 17 x 0.75), 12 Парче

Нордиските Чиста 17x17x1ExactCustomM14+В-12 MERV 14 + Јаглерод AC Печка Филтри, 17 x 17 x 3/4 (17 x 17 x 0.75),

DEN 2006.40
Количината на стоката

Вистинската Големина : 17 x 17 x 3/4 Точната (17x17x0.75).Оваа содржина е направена за да ја точната големина наведени погоре.Ве молиме мерка вашата моментална филтер и да се споредат големини пред цел.Идеален за нови или трговски единици номинална за hepa филтри.Овие контрола voc е, мириси и ќе им помогне на оние со умерени до тешки алергии и астма.Противалергиски и антимикробна pleated електростатско филтер материјал.Направен во САД.Нордиските Чиста pleated AC филтри за воздух се направени од electrostatically обвинет синтетички материјали кои привлекуваат и фаќање повеќето воздушни particulates во вашиот дом или канцеларија.Секој пат кога воздухот поминува низ Нордиските Чиста pleated печка филтер, lint, апарати за домаќинство прав, полен, грини, пет првут, печење брашно, а се спори и другите загадувачи ќе бидат отстранети.Нашите филтер медиумите го спречува растот на бактерии или мувла, што резултира во многу поздрав животен простор.Оваа високи перформанси HVAC замена на филтер ќе го надмине не-електростатско fiberglass филтри, перат филтри, поли расположливиот филтри, и ќе им помогне одржите вашиот климатизација системи за греење и работи ефикасно, заштеда на пари за комуналии и скапи за одржување.Ефективната животот на вашиот филтер за воздух зависи од и внатре и надвор од условите на околината во која филтер се користи.Ние ви препорачуваме да го промените вашиот филтер за воздух секој 30-90 дена за да се одржи максимална ефикасност и затворен на квалитетот на воздухот.Печка и клима филтри имаат реална големина што е дел од една педа помали во должина и ширина од котираните филтер за воздух големина.На пример, 20x30x1 филтер за воздух е всушност 19 ½ x 29 x½¾.Ве молиме користете лента мерка за да се добие ВИСТИНСКАТА големина на вашата моментална филтер за воздух кога нарачување custom sizes.Можете да проверите ВИСТИНСКИТЕ димензии на нашиот други филтри за воздух за да бидете сигурни дека стандардна големина на филтер за воздух не ќе работат за вас.ВИСТИНСКИТЕ ширината и должината на филтер за воздух треба да бидат во рамките на 1/8 од очигледна-ако не, цел обичај големина на филтер за воздух.Сопствени филтри за воздух се направени од страна на намалување или комбинирање на 1, 2 или 3 a/c филтер за воздух рамки.Во зависност од големината може да се користи лента за да се направи вашиот сопствен големина филтри за воздух.Така, тие можеби нема да бидам убава, но ќе бидат силни.

R

Слични производи