.

.

Knurled Главата Палецот Завртки - Цврсти Месинг Машина Завртки - #8-32 x 1/2 Количина 1000

Knurled Главата Палецот Завртки - Цврсти Месинг Машина Завртки - 8-32 x 1/2 Количина 1000

DEN 15208.32
Количината на стоката

Телото Дијаметар : (#8) Max 0.1631 - Мин 0.1571 (Класа 2 A Одговара, ANSI Б1.1).Тема На Теренот : 32 По Инч.Тема На Ветер : Десната Рака.Глава Дијаметар : Max 15/32" Главата Висина : 1/4".Цврстина : 40-75 Rockwell Б. Knurled главата наменет да биде раководена од прсти.ASME Големината Стандарди специфични.Естетски префинета и обично се користи за декоративни или украсни производи.Отпорен На Корозија Месинг.

R

Слични производи