.

.

CasterHQ - 6 X 2 Вртливата Рициново Јарем/МОНТИРАМ/Вилушка/Рамка / - Капацитет ДО 1,250 LBS Замена

CasterHQ - 6 X 2 Вртливата Рициново Јарем/МОНТИРАМ/Вилушка/Рамка / - Капацитет ДО 1,250 LBS Замена

DEN 191.76
Количината на стоката

ВКУПНА ВИСИНА СО ТРКАЛА : 7-1/2" / ВИЛУШКА НОГА ПРОРЕД : 2-1/2".ВРТЛИВАТА РАДИУС СО ТРКАЛА : 4-1/2".ТЕЖИНА КАПАЦИТЕТ : ДО 1,250 LBS (Зависи тркала).ОСКА : 1/2" Дијаметар на оска со заклучување орев (Цел Оски Одделно).МОНТАЖА НА ТОП ПЛАТНО ГОЛЕМИНА : 3/8" (НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ).Купи 6" X 2" замена рициново yokes од Caster HQ.Ние препорачуваме замена на сите рициново yokes на вашиот опрема за да ги гарантира истите вкупна висина и димензии како и другите брендови би можеле да имаат малку поинаква над сите висина и вртливата радиус димензии.Нашето 2" Широк индустриски замена на зглобот yokes имаат топлина третираат двојно топката имајќи raceway за подолг живот и перформанси.Зглобот raceways имаат zerk фитинзи на Среден Должност Индустриска 2" raceways за лесно одржување за подмачкување на топката лежишта.Секогаш ќе сакате да се оди од страна на тркала тежина капацитет ако тоа е ПОМАЛКУ ОД 1,250 lbs капацитет.Нашите крути предници се, исто така, цинк позлатен за екстра ' рѓа отпор и може да издржи до 1,250. 2" широк медиум должност yokes се најчесто заменет поради заштеда на трошоци во споредба со полесни должност casters кој обично е полесно да се купи нов заврши рициново наместо за промена на предници.КРАЈ : Светла Цинк Позлата ВРТЛИВАТА : Двоен Топката лого со појачани raceways за дополнителна сила ВИЛУШКА НОГА ПРОРЕД : 2-1/2" ИЗГРАДБА : 1/4" Дебела врвот плоча и нозете за дополнителна сила КРАЛОТ PIN : 5/8" со дијаметар од гром и орев МЕТАЛНИТЕ ДЕЛОВИ : што е Предвидено во зглобот raceway и тркалото лежишта PSL-NOTCHED : Сите вртливата апаратури notched за факултативна 4-позицијата на зглобот не се заклучи на ОСКА : 1/2" Дијаметар на оска со заклучување орев (Цел Оски Одделно).

R

Слични производи