.

.

WEAVER Кожа Перформанси Чизми, Црна, Медиум

WEAVER Кожа Перформанси Чизми, Црна, Медиум

DEN 959.76
Количината на стоката

Висока-Перформанси спортски чизми.Конструиран со Динамичен Прашка Систем кој овозможува супериорна поддршка и заштита.Обезбедува максимална шок апсорпција.Ергономски дизајн.Weaver Продиџи Перформанси Чизми 4 Пакет Med Високи перформанси спортски чизми се изведуваше со Динамичен Прашка Систем кој овозможува супериорна поддршка и заштита на suspensory тетивите и лигаментите.Нашето истражување и развој тим отиде и над се да се осигура дека двете заврши и прашка беа наменети само право да се обезбеди совршено се вклопуваат за коњите нога.Ние кријат различни индустриски професионалци и широк спектар на коњи да се изврши часови и часови на тестирање за да фино местење на дизајн.Одржување на потребите на перформансите на коњи во умот, го изградивме овие чизми од најдобрите материјали за максимална шок-апсорпција да помогне во спречување на повреди и се прошири конкурентна кариера.Карактеристики форма-фитинг, шок-апсорбирање на ЕВА пена дизајн со neoprene лагер и широк обврзувачки за сит се вклопуваат кои во комбинација со darted рабови се задржи нозете се ослободи од нечистотијата.Ергономски дизајн им овозможува на говорница да се движат слободно, обезбедување на вашите коњите партнер со крајна заштита од повреда.Содржи две Средни за пред - Fetlock обемот : 11"; Подигање висина : 10".Содржи две Големи димензии за заден - Fetlock обемот : 12"; Подигање висина : 11".Карактеристики : Високо-Перформанси спортски чизми Конструиран со Динамичен Прашка Систем кој овозможува супериорна поддршка и заштита Обезбедува максимална шок апсорпција Ергономски дизајн Објект Спецификации : Материјали : Пена, Neoprene.

R

Слични производи