.

.

Пневматски Мелење Алатка, Воздух Тело Видов Датотека Пневматски Мелење Алатка Reciprocating Машина 3400rpm 1/4

Пневматски Мелење Алатка, Воздух Тело Видов Датотека Пневматски Мелење Алатка Reciprocating Машина 3400rpm 1/4

DEN 1768.56
Количината на стоката

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа. 【Функција】воздухот датотеката може да се користи како воздух видов, и тоа е погодно да се замени пили и датотеки.Телото е покриено со не се лизга гумени да се намали мелење вибрации. 【Лесен за употреба】телото на воздухот за телото видов датотека е покриена со nonslip гума која може да се намалат вибрациите на мелење, повеќе лесен за употреба. 【Безбедност Предизвика Дизајн】воздухот видов алатка усвојува безбедност предизвика дизајн може да се спречи грешка работа, многу практичен во работата и животот, одговара за корекција, deburring, ' рѓа отстранување, итн. 【Функција】Тоа може да биде воздух го видов, тоа е погодно да се замени видов и датотеката, со компактен дизајн, лесно да се носат и продавница, може да се подобри ефикасноста на работата. 【Широка Употреба】воздухот видов се однесува на хардвер, пластика, електроника, смоли, умре-кастинг, дома, и други индустрии на производи, мелење, полирање и алуминиум, цинк, алуминиум и други метали умре-кастинг машина за полирање мелење, итн.Карактеристики : 1. Воздухот датотеката може да се користи како воздух видов, и тоа е погодно да се замени пили и датотеки.Телото е покриено со не се лизга гумени да се намали мелење вибрации.2.Телото на воздухот за телото видов датотека е покриена со nonslip гума која може да се намалат вибрациите на мелење, повеќе лесен за употреба.3.Воздухот видов алатка усвојува безбедност предизвика дизајн може да се спречи грешка работа, многу практичен во работата и животот, одговара за корекција, deburring, ' рѓа отстранување, итн.4.Пневматски мелење на алатката може да биде воздух го видов, тоа е погодно да се замени видов и датотеката, со компактен дизајн, лесно да се носат и продавница, може да се подобри ефикасноста на работата.5.Воздухот видов се однесува на хардвер, пластика, електроника, смоли, умре-кастинг, дома, и други индустрии на производи, мелење, полирање и алуминиум, цинк, алуминиум и други метали умре-кастинг машина за полирање мелење, итн.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Model : AF-5 Impact Број : 3400rpm Piston Удар : 5mm Inlet Порт : 1/4in Weight : Прибл. 777g / 27.4 oz Length Големина : Прибл. 78.5 cm / 30.9 in File Должина : Околу. 14cm / 5.5 во Пакет Листа : 1 x Воздух File4 x File1 x Струење Регулирање Valve1 x Wrench Note : New-стил и стариот стил се испраќаат по случаен избор.

R

Слични производи