.

.

MelodySusie 30000 вртежи во минута Професионални Помине Вежба-Скарлет, со Голема Брзина, Ниска Топлина, Ниско ниво на Бучава, Ниски Вибрации, Преносни Efile за Обликување, Чис?

MelodySusie 30000 вртежи во минута Професионални Помине Вежба-Скарлет, со Голема Брзина, Ниска Топлина, Ниско

DEN 1367.76
Количината на стоката

Моќен и Леснотијата на користење : Висока-брзина, ниски вибрации, ниско ниво на бучава и непречено функционирање со променлива контрола на брзината (0-30,000 ВРТЕЖИ во минута ).Овој професионален помине одлична вежба за брусење, сечење, резба, отстранување на гел лак и кутикулите за природните нокти, на доградба на акрилни нокти и гел ноктите.Лесен и Ниска Топлина Handpiece : Направен од висок квалитет на алуминиум, погодна за двете професионална употреба во салон и почетник го користите дома. (работи со сите видови на 3/32" месо тело битови) доаѓа со пресврти заклучување систем кој ви овозможува лесно да ги промените малку.Екслузивно Изглед Дизајн : Тоа доаѓа со компактни мали контролер и handpiece се вклопува во центарот на вежба.Заштеда на простор на вашиот монитор.Малку носители на него нека можете да имаат вашите омилени парчиња во право, таму во својата погодност.Професионални Помине Вежба Битови : 5 во 1 вежба делови направени од најтешките карбид волфрам материјал, битови се тешко носи, остар, трајни, и, исто така, направена со деликатна.Брзо да се отстрани за на доградба на акрилни нокти, натопи во прав, polygel, и тешко гел ноктите. 100 компјутери #180 Ронки Датотека : Тоа доаѓа со мазна површина и тоа ќе совршен на природни нокти и cuticle со вашата датотека е мала брзина.Melody Susie Скарлет Помине Вежба Датотека доаѓа со една нога на возилото во 30000 ВРТЕЖИ во минута со што ви овозможува да ја "донесе вашиот салон за убавина дома" и да го направите вашиот сопствен маникир како про.Функционална, сестрано, и тивка, тоа е суштинска алатка за нокти-се грижи ветерани и новодојдените слично.Скарлет е corded модел, кој обично функционира најдобро за целосен маникир.Нема потреба да се грижите за тоа трчање надвор од власта во средината на нокти.Таа работи многу побрзо отколку со стандарден нокти датотека, кој е зошто тоа е особено важна алатка за нокти уметнички дела.Тоа, исто така, работи и за одредување на пукнатини во acrylics, отстранување на крена acrylics, поднесување ноктите пред примена на гел или акрил ноктите, чистење природни нокти, одредување на кутикулите, и мазнење на calluses или стврднат кожата на вашите раце и нозе.

R

Слични производи