.

.

MSQ-CD 20pc Тркала Повлечи Ореви Завртки RRD500290A за Land Rover LR3 LR4 Range Rover RRD500290 RRD500510 LR068126

MSQ-CD 20pc Тркала Повлечи Ореви Завртки RRD500290A за Land Rover LR3 LR4 Range Rover RRD500290 RRD500510 LR068126

DEN 887.76
Количината на стоката

ОЕМ Дел Број : RRD500290, RRD500510, LR068126, RRD500290 A, RRD500590. Fitment : Range Rover Sport (2005-2013) ; Land Rover Discovery 3/4 (2004-2014) ; Range Rover L322 (2006-2012).Повлечи ореви (или повлечи завртки) имаат една од најважните работи на возило, за да се задржи на вашиот тркала и гуми обезбедени на вашето возило.MSQ-CD Повлечи ореви се Произведени и тестирани на повеќето строги OE стандарди за сигурен перформанси, ве молиме да бидат сигурни да се купи.Повлечи ореви се цврсти и може да се справи елементи, остатоци, и гуми и тркала промени.Тоа, рече, тоа можеби е време да ја замените вашата тркала повлечи ореви ако тие се rusting, носи околу рабовите, или покажува знаци на оштетени теми.Лесен За Инсталација : процесот На инсталација на оваа алатка е многу едноставна, вие не мора да се грижите за многу тешкотии во работењето процес, и неговата демонтажа и поправка процес е многу едноставна.Јас.ОЕМ Дел Број : RRD500290 RRD500510 LR068126 RRD500290 ARRD500590 II.Fitment : Range Rover Sport, (2005-2013) Land Rover Discovery 3/4, (2004-2014) Range Rover L322, (2006-2012) III.Како да го Замени Повлечи Ореви : 1. Безбедна возилото на солидно ниво површината за да се осигура дека тоа не се тркалаат или посно кога воскресна.2. Скрши повлечи ореви лабава, но не се отстрани.Користење на подот џек, да се подигне до предната страна на возилото.3. Обезбеди возило со џек стои на двете страни за безбедност пред започнување на било каква работа.Не се потпираат на џек да се одржи на возило нагоре додека работат.4. Отстранување на гкл ореви.Увид на теми на воланот studs.5. Инсталирате нов повлечи ореви со рака правејќи се дека тие се нишката правилно.6. Заострување на секој повлечи орев во ѕвезда шема.Намалување на возило на земјата и вртежен момент на повлечи ореви за спецификациите на производителот.7. Патот тест возило за да се потврди повлечи орев поправка.

R

Слични производи