.

.

Villeroy & Boch Octavie Goblet, 12.5 оз, Кристално Стакло, Транспарентна

Villeroy & Boch Octavie Goblet, 12.5 оз, Кристално Стакло, Транспарентна

DEN 1550.40
Количината на стоката

Домот вода стакло со богато посочи камен Оркестарот за стил-свесни уживање на освежување вода и сок, идеален за празнична прилики.Удобно да се одржи ви благодариме да се справи со тенок раб и Calyx форма за пријатен за пиење искуство.Стакло за употреба додека сте надвор, исто така, може да се користи за гурманските десерти како што мус ау чоколадо, парична казна embellishments како апсолутна око-catcher.Исто така погоден за угостителство : висока-квалитет кристално стакло обезбедува машина за миење садови безбедност и долготраен сјај.Содржина : 1 x Villeroy & Boch Octavie goblet, 12. 5 мл., кристално стакло, Транспарентни.Опис на производот Искуство екстравагантни моменти на уживање со Octavie : домот вода стакло е задолжително за пријатно лето вечери со свежи минерална вода од изворот, пенливо лимонада или свежо исцеди сок на балкон, како и за семејни прослави.Со нејзината рачка тоа е лесно да се одржи и да изгледа особено елегантен.На тенок раб дебелина и Calyx форма, исто така, обезбеди пријатен за пиење искуство.Богатата декоративни елементи под сад од стакло се направи шик око-catcher на модерно поставени на маса.Сет Содржи : Villeroy & Boch Cultery set446x Soup/крем spoon6x Dinner fork6x Dinner knife6x Dessert spoon6x Dessert fork6x Dessert knife6x After вечера чај spoon2x Serving лажица.

R

Слични производи