.

.

GANFANREN Пренослив CD Player Двоен приклучок за Слушалки Верзија на Допир Копче Reproductor CD Walkman Discman Батерија Shockproof LCD Дисплеј

GANFANREN Пренослив CD Player Двоен приклучок за Слушалки Верзија на Допир Копче Reproductor CD Walkman Discman

DEN 5506.80
Количината на стоката

1.Можете да ги користите вклучени USB кабел за полнење за тоа, целосна наполнетост на околу 4 часа.Преносни и удобен за вас да се носат насекаде каде што сакате да ужива музика. 2.Мултифункционален : CD плеер има различни современи карактеристики.DIR : Сите датотеки може да биде пуштена назад постојано за mp3; 4 Режими на репродукција : Повторување на песна, Повтори ги СИТЕ, ДИРЕКТОРИТЕ, ВОВЕД, SHUF. 3.Повеќе Компатибилност : Широко се компатибилни со CD, MP3 CD, CD-R, HDCD формати, ПОМОШЕН поврзан со сите коишто се слушаат уреди 3.5 mm аудио влез, како и поврзување на звучници или слушалки за телефон или автомобил, овој CD плеер ви дава повеќе избори за да уживате во вашата омилена Музика. 4.Совршен Избор, како Подарок : Мали и корисна music CD плеер со класична црна боја, мазен изглед со совршен LCD дисплеј. 5. Тоа е најдобар избор за музички ентузијасти, јазик ученици и expectant мајки, а најтопол подарок за пријателите, семејството и децата. 1.Можете да ги користите вклучени USB кабел за полнење за тоа, целосна наполнетост на околу 4 часа.Преносни и удобен за вас да се носат насекаде каде што сакате да ужива музика.2.Мултифункционален : CD плеер има различни современи карактеристики.DIR : Сите датотеки може да биде пуштена назад постојано за mp3; 4 Режими на репродукција : Повторување на песна, Повтори ги СИТЕ, ДИРЕКТОРИТЕ, ВОВЕД, SHUF.3.Повеќе Компатибилност : Широко се компатибилни со CD, MP3 CD, CD-R, HDCD формати, ПОМОШЕН поврзан со сите коишто се слушаат уреди 3.5 mm аудио влез, како и поврзување на звучници или слушалки за телефон или автомобил, овој CD плеер ви дава повеќе избори за да уживате во вашата омилена Музика. 4.Совршен Избор, како Подарок : Мали и корисна music CD плеер со класична црна боја, мазен изглед со совршен LCD дисплеј.5. Тоа е најдобар избор за музички ентузијасти, јазик ученици и expectant мајки, а најтопол подарок за пријателите, семејството и децата.Спецификација : Големина : 133*133*27mm Weight : 270g Power извор : DC 5 V/1А, Микро USB2.0 Standard Charging напон : DC 5 V/1 AOperating напон : 3.7 VPower потрошувачка : околу 1,5 WBattery : Литиум-јонска полимер, 3.7 V/1200m Ah D/C конверзија : 16 Bit Sampling фреквенција : 44.1 KHZFrequency одговор : 20 HZ-10 KHZPower излез на слушалка : 16m W+16m W/16-32 Ohm Impedance на слушалка : 32 Ohm/16m WSupported диск формат : ЦД, CDR, HDCD, MP3 Shockproof време : CD 60 секунди/MP3 120 секунди или more Key заклучување : По playback mode и звучни ефекти биле подесување, можете да се префрлате на прекинувач да се ОДРЖИ позиција со цел да се спречи средина, на пример непослушен деца или преполн прилики влијаат на поставување на играчот.Топло Совети : 1. Ве молиме исклучете го "ДРЖИ" копчето пред да го користите.2. Никогаш не допирајте објективот на уредот.Секогаш имајте на диск простор затворени за да се спречи прашина од собирање на објективот.3. Играчот е само компатибилни со CD, CDR, MP3, HDCD формати.4. Доколку уредот е во состојба да ја s.

R

Слични производи