.

.

Grizzly Индустриски C1747Z - 3/4 Анти-Провизиите Римски Ogee Малку, 1/2 месо тело

Grizzly Индустриски C1747Z - 3/4 Анти-Провизиите Римски Ogee Малку, 1/2 месо тело

DEN 1030.80
Количината на стоката

Машина Кол. : 1-1/2".Сечење Должина : 3/4".Вкупна Должина : 2-1/2".Радиус : 1/4".Понекогаш сакате најдобри пари може да се купи, а понекогаш и вашиот проект ќе се бара да го користите најдобрата рутер битови направени.Ако е така, овој рутер малку одговара на сметка!Почнувајќи со подобар квалитет челик за органите на управата (SAE4140), ние топлина лекување на соодветно цврстина и се применуваат K10 микро зрна карбид.Ние тогаш прецизност мелење на ножеви до 800 ронки (користење на влажно мелење процес), така што тоа е остар жилет и потоа заврши со печени-за металик боја.Овој рутер малку се прави за нас и за нашите строго спецификации во ISO 9001 оценет фабрика.Виолетова боја се користи на нашата Супер-Должност Рутер Битови е регистрирана трговска марка и е во сопственост на Grizzly Индустриски.Ogee дизајн е класичен и да изгледа добро за само за ништо направени од дрво.Мора да се за архитектонски millwork.Може да се користи за моделот работа.Цел G3855 замена имајќи.Димензии : Машина со Дијаметар : 1-1/2" Висина на Сечење : 3/4" вкупна Должина : 2-1/2" Радиус : 1/4" Максимален број ВРТЕЖИ во минута : 18,000.

R

Слични производи