.

.

VIDOR Бенто ручек Кутија Со Рачка,Бенто Кутија Со Лажица и Вилушка За Деца,Пластични Течење-доказ Ручек Сад,Децата Ручек Кутија Со Независни Сос Тегла,Микробранова пе

VIDOR Бенто ручек Кутија Со Рачка,Бенто Кутија Со Лажица и Вилушка За Деца,Пластични Течење-доказ Ручек Сад,Децата

DEN 527.76
Количината на стоката

Нерѓосувачки Челик Прибор за јадење : Избраниот високо-квалитетни материјали, опремени со нерѓосувачки челик лажици и гранки што одговара на големината на деца бенто ручек кутија, не треба да се подготват посебни ножеви и гранки, а има силикони да ги поправат, па нема потреба да се грижите за децата ги губи.DIY Цртан филм Налепници : Ова не е едноставна бенто кутија.Ние сме опремени со два многу симпатична цртан филм налепници, вашето дете може да се залепи своите омилени модели на бенто кутија, се разбира, ова може исто така да се разликува од други ручек кутии.Овој процес може да даде целосна претстава за децата имагинација, и тие може да дизајн нивните омилени налепници како што тие сакаат.Четири Оддел, Независно Сос Тегла : преносни деца ручек кутија има четири оддели, и секој оддел може да се одржи различни храна, која може да се балансираат исхрана и спречување на децата од picky јадат.И постои посебен сос кутија, и сос кутија, исто така, има затворен капак, па тоа нема да биде истури насекаде.Тоа е бенто кутија многу погоден за деца да однесе на училиште.Силиконски Запечатување Прстен, Ефикасно Спречување на Истекување : печат на бенто ручек кутија е за сите, направени од храна одделение силиконски запечатување прстен, кој може ефикасно да се спречи храна истекување.На сос тегла е исто така опремен со запечатување прстен капак, така вие можете безбедно да се спакуваат сите видови на храна со сос.Со овој ручек кутија, ќе имате совршен искуство.Храна Одделение Материјал, Обезбедување на Квалитет : внатрешниот кутија на бенто ручек кутија е за сите, направени од храна одделение pp материјал, кој е апсолутно безбеден, BPA-Free, не-токсични и безопасно, и на внатрешен кутија е микробранова безбедно и исто така може да се мијат во машина за миење на садови.Ние препорачуваме отстранување на силиконска запечатување ѕвони кога чистење, така што тоа може да се чистат повеќе чисто.Ручек кутија со рачка, погодно за децата да ги преземат за да school.By купување на овој ручек поле, ќе добиете две симпатична животно налепници.Децата може да се залепи своите омилени животни, на ручек кутија според нивната имагинација.Децата ќе имаат свој уникатен ручек кутии и нема да се мешаат со други деца ручек кутии.Нашиот ручек кутија има четири оддели.Можете да натпревар различни видови храна според исхрана што вашето дете треба за раст.На исхрана баланс на детето не е само извршување на мајките, но, исто така, нашата најголема извршување.

R

Слични производи