.

.

100 Парчиња НАС не 'Рѓосувачки 316 A4#10-12 x 1-1/2 Лим Завртка Само Тапкање Машина Завртка со Рамна Глава Тип На Филипс

100 Парчиња НАС не 'Рѓосувачки 316 A410-12 x 1-1/2 Лим Завртка Само Тапкање Машина Завртка со Рамна Глава Тип

DEN 348.48
Количината на стоката

Нерѓосувачки Челик 316 Морски Одделение.Мазна полиран финиш.Корозија и ' рѓа отпорни - за долг животен век.Ова е за (100) парчиња на Себе Допирање Машина Завртки со Рамна Глава Тип На Филипс.Само-прислушување завртки е една завртка која може да допрете своја дупка што тоа е управувано во материјалот.Некои само-прислушување завртки се, исто така, само-дупчење, што значи дека, покрај допрете како flute во водечките теми, исто така, постои идеен вежба-како fluted совет што изгледа слично како на совет на центар вежба.Овие прислушување завртки функција рамна глава дека има рамна врвот и коси.Станот глави се дизајнирани да се користи во countersunk дупка.Лим завртки имаат остри теми кои се сече на материјал, како што се лист метал, пластика или дрво.Тие, исто така, направи одлични сврзувачки елементи за прикачување на метален хардвер за дрво.Целосно навој месо тело обезбедува добра задржување во дрво.Лим завртки, исто така, се оди до сврзувачки елементи при инсталирањето на пластични ѕид подлога во base.Тие, исто така, направи одлични сврзувачки елементи за прикачување на метален хардвер за дрво.Прислушување завртки се смета за надворешно навој сврзувачки елементи кои "допрете" свои парење теми.Прислушување завртки, особено Тип, се именувани како "лист метални навртки" бидејќи еден од нивниот прв апликации беше во вентилација канали изработени од лим.Филипс диск е X-облик за инсталација со Филипс главата на завртката возачот.AISI 316 од не ' рѓосувачки е премија одделение од нерѓосувачки и се смета од страна на многу за да биде најдобар во класата. 316 од не ' рѓосувачки е отпорен на корозија и многу издржливи, дури и во harshest на условите.

R

Слични производи