.

.

TECKNET Безжичен Глушец, 2.4 G USB Глушец, Компјутерски Глушец со 6 Ниво Прилагодливи DPI , Нано USB Приемник Cordless Глувчето за Лаптоп, Windows, Chromebook, Канцеларија КОМПЈУТЕР(Црна)

TECKNET Безжичен Глушец, 2.4 G USB Глушец, Компјутерски Глушец со 6 Ниво Прилагодливи DPI , Нано USB Приемник

DEN 143.76
Количината на стоката

6 DPI Ниво Безжичен Маус : 4800/3200/2400/1600/1200/800 DPI, Plug & Play - нема потреба да се инсталира драјверот.Мал USB Нано стил приемник приклучоци во вашиот КОМПЈУТЕР и може да остане таму. (Ве молиме имајте во предвид : Сино USB приемник е во одделот на батеријата). 2.4 G Безжична Глувчето : побезбедна и прецизни искуство од традиционалните FM радио систем, со зголемена работа на далечина до 15 милиони.Удобно Ергономски Дизајн : на рационализација На криви дизајн го прави глувчето повеќе ергономски, кои во голема мера го намалува зглоб притисок.Симетрични дизајн за лево/десно рака употреба.До 30-месец на животниот Век на Батеријата : Со долго траење на батеријата, практично се елиминира за да се расправаме за менување на батерии.Smart авто-режим на спиење заштедува енергија. (Траење на батеријата може да се разликуваат врз основа на корисникот и компјутерски услови).Карактеристики на батеријата индикатор за нивото на (Батерии НЕ се вклучени).Универзална Компатибилност : Компатибилен со Windows 7/8/10/XP, Vista 7/8 и Linux и др.Погоден за десктоп, лаптоп, КОМПЈУТЕР Mac Book, Chromebook и други уреди. (Ве молиме имајте во предвид : страна копчиња НЕ се работи за Mac OS уреди поради проблеми со компатибилноста.Други Копчиња функционираат нормално).

R

Слични производи