.

.

Thinksport Анти-Chafing Стап – Триење Намалување Планирам За Спорт Стап – Иритација на Кожата Превенција за Тркачи, Спортисти и Chub Бришење – Природен, Не-Токсични Chafe Зашти

Thinksport Анти-Chafing Стап – Триење Намалување Планирам За Спорт Стап – Иритација на Кожата Превенција за

DEN 1867.20
Количината на стоката

БЛАГОТВОРНО СКАЛПОТ НЕГА : Thinkbaby Лулка Капа Крем е природен третман формулиран за да се задржи главата здравје.На Колоидна Овес и Neem Лист мешавина длабоко ја храни сувата и осетлива бебе кожата, ослободување чеша, иритација и црвенило и намалување на појавата на снегулки.ЗАШТИТА & СПРЕЧИ ЛУЛКА КАПА : Погоден за употреба на бебиња и мали деца, од новородено наваму, богатите emollient лулка капа крем содржи само природни и органски состојки, и може да се користи како заштитна мерка за да се спречи идните сувост.УЛТРА-БОГАТА ФОРМУЛА : Thinkbaby лулка капа решение е Скокајќи Bunny заверена бебе нега на кожата третман формулиран со 1% Колоидното Овес, и не содржи PABA, parabens, phthalates, BPA, oxybenzone, avobenzone, нафта, или други токсични хемикалии.ЛЕСНА АПЛИКАЦИЈА : се Применува на лулка капа лосион како што е потребно, особено да области на сув скалп.Масажа на навлажнувачки крем во кожата.За најдобри резултати, ќе се применуваат на спиење и да ја напушти негување на скалпот заштита формула на бебето главата во текот на ноќта.THINKBABY СОНЦЕТО & ТЕЛО НЕГА : Think Baby е нашата еко-пријателски, не-токсични за собирање на безбедни производи за бебиња.Од бебе безбедно сончање, органски бебе бања грижи, да не-токсични шишиња и хранење групи, секој производ е дизајниран со највисоките стандарди на безбедноста, функционалноста, и одржливоста на ум.THINKSPORT АНТИ-CHAFING ДРЖИ Безбедно да се заштити кожата од иритација со анти-chafe решение кое е слободен од parabens, phthalates, нафта и биолошки штетни хемикалии.Совршен за оние кои долго ќе трае, скокање, велосипед вози, патувања на плажа и големи авантури, долго-траен, ефективна chafe превенција формула е дизајнирана за да се намали триењето создадени од оние кои се во движење.Совршен за спортистите, патеки, и престојуваат удобно за време на тешки вежби, анти-chafing стап нуди активни мажите и жените за заштита од 'chub бришење' кога ќе се примени на препоните, но може да се користи на кој било дел од телото да ги заштити кожата и да се заштитат од триење.БЕЗБЕДНО, ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ Thinksport создава безбедно, не-токсични анти-chafe производи преку употреба на премиум состојки и материјали.За долготрајна заштита на кожата со менаџирање планирам на примена, употреба на заштитна кожата третман на подрачја склони кон chafing, иритација, и триење пред adventuring (или било кој вид на спортска активност).Сега се таму и да се движат!Како Скокајќи Bunny членови, нашите вегетаријанска храна, нега на кожата формула нема животински нус-производи или тестирање.Нашите нега на кожата производи се испорачуваат во рециклираат пакување кои не содржат BPA, винил, или phthalates.Од 2006 година, Thinkbaby & Thinksport е создавање на безбедни, високо функционални и одржливи производи.Ние продолжуваме на побезбедни производи мисија преку таргетирање на штетни потрошувачки категории на производи и развој на побезбедни алтернативи за широката публика кои се движат од бебињата да спортисти.

R

Слични производи