.

.

Преносни Скенер, 900DPI Резолуција Мали iScan Документ Слика Скенер Поддршка ТФ-Картичка 32G Складирање Батерија Управувана PDF/JPG, Безжични Документ Скенер за Дом, Канцела

Преносни Скенер, 900DPI Резолуција Мали iScan Документ Слика Скенер Поддршка ТФ-Картичка 32G Складирање Батерија

DEN 506.40
Количината на стоката

Ултра-лесен : Скенирање на слики или слики брзо, и чување на датотеки во неколку секунди, plug and play, без потреба да се инсталира било каков софтвер однапред.Компатибилен со Windows XP / 7 / Vista / Mac OS 10.4 или понов.Ултра-преносни : преносни книга скенерот Тоа се чуваат директно во Микро SD картичка, и поддржува читање на податоците на USB-поврзан компјутер или мобилен телефон.Напојува од страна на 2 АА батерии, компактен и пренослив, лесно да се носат.Ултра-јасно : документот се држиме скенер поддржува скенирање на фотографии и документи со различни големини. 900 резолуција прилагодувања, постојат три резолуции 300dpi / 600dpi / 900dpi за квалитетот на скенирани копии, можете да ја зачувате во најочигледен начин, слики и документи се прикажани јасно како тие се.Супер складирање : преносни книга скенер Поддршка 32 G Micro SD картичка, голем капацитет за складирање, и JPEG/PDF формат на располагање, која може целосно да ги задоволи вашите потреби за бизнис патувања или секојдневно користење.Супер е Применливо : Таа е погодна за банки, осигурителни компании, адвокати, и недвижен имот брокерски друштва за скенирање на вашите важни документи и да ги зачувате веднаш, без да пребарувате за печатење фабрика и го чува како доверливи.Answer : ___________________________ Note : 1. Ве молиме да користите мал бар, како што се везови игла да се направи на времето или формат, поставување, не им помогнам на тоа не е премногу тешко како што тоа може да го оштети уредот.2. Само скенирање во не брза и бавна брзина, нема потреба за униформа брзина.3. Ве молиме имајте предвид дека батеријата и микро SD-картичката не се вклучени во пакет.Спецификации : Тип : Преносни Scanner Material : ABSQuantity : 1pc Item Боја : Black Image Сензор : A4 Боја Контакт Слика Sensor Number на Сензор Елементи : 5136 точки(1~5104 точки на располагање)Скенер Фото Големина : A4 Scanning Брзина : А4 Големина : Висока резолуција со боја : ¢‰¥10-ТИ;Средна резолуција со боја : ¢‰¥8 S;Ниска резолуција со боја : ¢‰¥3 SScan Ширина : 8.27"Скенирање Должина : Висока резолуција : 35"; Средна резолуција : 45"; Ниска резолуција : 98"Капацитет(врз Основа на 2 GB micro SD-картичка) : 900 DPI боја : 300pcs/JPG или PDF (Мин.); 600 DPI боја : 400pcs/JPG или PDF (Мин.); 300 DPI боја : 1500pcs/JPG или PDF (Мин.)Резолуција на слика : Ниска резолуција : 300x300 dpi; Средна резолуција : 600x600 dpi; Висока резолуција : 900x900 dpi Internal Флеш Меморија : SPI Flash External Мемориска Картичка : Микро SD картичка (ТФ-Картичка) до 32 GBFile Формат : JPG/PDFAuto Исклучете : 3 Minutes USB Порт : Мини USB 2.0 high speed Support Систем : Возачот бесплатно да ја преземете за Windows XP/7/Vista/Mac OS 10.4 или above Power Извор : 2*АА батерија(Не се вклучени)на животниот Век на Батеријата : ¢‰¥200 парче (А4 default : ниска резолуција со боја)Големина : 25.5*2.5*2.5 cm/10*1*1"(L*W*H)Нето Тежина : 0.17 kg/6oz Package : 1*Scanner1*USB cable1*CD software1*англиски корисникот manual1*Чување bag1*Чистење cloth1*сандак.

R

Слични производи