.

.

Аудио Isolator Stereo Dual Channel Трансформатор Спојка Модул Пречки Бучава Сузбивање Модул Тековната Бучава Canceller

Аудио Isolator Stereo Dual Channel Трансформатор Спојка Модул Пречки Бучава Сузбивање Модул Тековната Бучава

DEN 1804.80
Количината на стоката

Аудио Isolator Stereo dual channel Трансформатор Спојка Модул Пречки Бучава Сузбивање Модул Тековната Бучава Canceller 1.Опис : Тоа е аудио изолација трансформатор.Тоа е, главно, за да се елиминираат актуелните звук предизвикан од заедничката основица на ПОМОШЕН,а излез и излез на земјата жици се изолирани од страна на трансформатор,и не постои заедничка основа. 2.Функција : 1).Таа користи два независни аудио трансформатори. 2).Таа има висока чувствителност,висок reducibility,10 DB-20 DB чувствителност повисока од слични low-end трансформатори,полн тон чист квалитет на звукот. 3).Тоа има stereo dual-канал независни дизајн,погоден за мал простор и други автомобил внатрешни инсталации. 4).Тоа може да биде директно жичен преку два сина жици приклучоци,а врската е едноставно. 3.Параметар : 1).Име На Производ : Аудио Изолација Трансформатор 2).Коло Дизајн : Stereo dual channel 3).Основната Функција : Елиминираат актуелните sound 4).Работа Температура : -25℃~85℃ 5).Работа Влажност : 5%~95%RH 6).Големина : 45*30*25мм 4.Да утврди Дали на Бучава што е Предизвикана од Заедничка Основа : 1.Користете слушалки за да се поврзете со автомобил MP3 и навигација со автомобил ПОМОШЕН (3.5 mm интерфејс).Ако нема бучава во звукот се слуша од слушалките на овој пат,вие може да се потврди дека бучавата на моторот опрема е предизвикана од страна на заедничка основа. 2.Се користи аудио кабел за да поврзете некоја батерија-вклучен мобилен телефон или MP3 (имајте на ум дека на мобилни телефони и MP3 не треба да биде поврзан на било кој извор на енергија во автомобилот,како што се телефон),и ПОМОШЕН на централната конзола на автомобил,и се игра на музика од мобилен телефон,па нема бучава во тоа време ,Тоа може да се потврди дека претходната бучава била предизвикана од страна на заедничка основа. 3.Компјутер,серво засилувач,аудио,ЦД : користете пасивни слушалки со приклучок во компјутерот да се обиде да се слушне дали постои бучава,го користите мобилниот телефон да го приклучиш во моќта засилувач,аудио да го чуете,ако нема бучава во одделни аудиција,тоае basical.Аудио Isolator Stereo dual channel Трансформатор Спојка Модул Пречки Бучава Сузбивање Модул Тековната Бучава Canceller.

R

Слични производи