.

.

Шминка Четка во Собата,Професионална Шминка Четки Преносни Шминка Четка Комплет за Патување Козметички Четки Кабуки Фондацијата Лице во Прав Руменило Concealers Сенки

Шминка Четка во Собата,Професионална Шминка Четки Преносни Шминка Четка Комплет за Патување Козметички Четки

DEN 458.40
Количината на стоката

Меки, но цврст да се применуваат шминка, на влакната исто така не падне во текот на шминка процес за апликација.МЕКА и СВИЛЕНКАСТА на допир, четки се густи и во облик на добро.СТИЛСКИ ДИЗАЈН : 10 компјутери шминка четка во собата изгледа многу елегантен и модерен, мора да се има во вашите козметички торба.КОМПЛЕТЕН СЕТ ОД СУШТИНСКО ЗНАЧЕЊЕ ШМИНКА ЧЕТКИ ЗА ПРОФЕСИОНАЛНА УПОТРЕБА ИЛИ ДОМАШНА УПОТРЕБА.Совршен шминка четка за полнење за течности, прав или креми, создавање на лесна природни шминка апликација.Совршен за шминка lady и лица со нормална за чувствителна кожа и ќе не иритираат.Лесно да се држиме прав, природна боја, рендерирање униформа.Руменило и непречено да ги шири својата шминка начинот на кој ви се допаѓа.Премиум Синтетички Влакна Четка : Наежвам е мека, меки и густа доволно за да се мешавина од фондацијата и прав производи, на влакната не се лесно да се бранеа off.Без иритирачки и кожа-пријателски. 1.Овие суштински четки се совршени за течности, прав, или креми за да се произведе убавото лице и око шминка апликација.Комплет вклучува сенката за очи четка, фондацијата четка, прав brush2.Се што ви треба за природен изглед на лицето и на очите шминка апликација е тука.Дали сенката за очи, веѓите, усните, и да се соочи со шминка совршено.3.ПРОФЕСИОНАЛНА ШМИНКА BURSH СЕТ : Крошна Кревет Завеси 10 компјутери четки покрие прецизни и не се дуплираат шминка потреби, вклучувајќи и примена на очите, на лицето, усните, итн., да ви донесе исклучителна шминка, без разлика што сте почетник или професионалец.Како да се исчисти : Влажни влакната и четка за чистење јајце.Место пад на четка за чистење или сапун во четка за чистење јајце.Крошна Кревет Завеси (Или вашата дланка)Нежно масажа на влакната во чистење јајце или на вашата дланка.Чувајте ги исплакнете влакната темелно се додека не дамки.Се притисне на вишокот на влага со хартиена крпа.Воздух-сува, тоа е подобро да се стави во четка сушење решетката.

R

Слични производи