.

.

ZHFEGG 20-500Pcs 10x1 Neodymium Магнет 10мм x 1mm N35 Круг Супер Моќна Силна Постојано Магнетно imanes Диск 10x1mm (Боја : 100pcs)

ZHFEGG 20-500Pcs 10x1 Neodymium Магнет 10мм x 1mm N35 Круг Супер Моќна Силна Постојано Магнетно imanes Диск

DEN 529.92
Количината на стоката

Нашите магнети се направени од високо-квалитет neodymium метал, отпорни на корозија и оксидација, што го прави совршено одговара на вашите потреби и имаат долг животен век.Нашите магнети нема да остави траги или дамки, откако ќе бидат отстранети од вашиот фрижидер или авионот,не треба да се грижите може да нула вашиот фрижидер или нова табела.УПАТСТВО ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА ОДДЕЛНИ ВАШИОТ MAGNETS1.Слајд еден магнет во близина на врвот на магацинот.2.Откако исклучување thestack,внимателно почнете lfting магнет.3.Подигнете го магнет за слободни од магацинот.20-500 Pcs 10x1 Neodymium Магнет 10мм x 1mm N35 Круг Супер Моќна Силна Постојано Магнетно imanes Диск 10x1mm Shape : Round Material : Nd Fe BGrade : N35 Max Работна Температура : 80°C/176°FTolerance : Apporx 0-0.5 mm Plating : Никел + Бакар + Никел Тројно Слој Plated Note : 1 : Neodymium магнети се многу кршливи и лесно да се оштети, ве молиме да се справи со внимание.Моќни магнети се направени на ретки метали на висока температура, која не може да гарантира 100% совршенство.Нејзините мали недостатоци нема да влијае на неговата ефикасност и употреба, и оние кои ум треба да се купи со претпазливост.2 : се Забранува контакт и користење од страна на деца под 8 години, спречување на децата од swallowing CAUTIONKEEP ПОДАЛЕКУ ОД ДЕЦА!Neodymium магнети НЕ се играчки.ДА СЕ ЧУВА ДАЛЕКУ ОД ПЕЈСМЕЈКЕРИ!Магнетни полиња може да се меша со вградени медицински уреди кога се во близина.Да се ЧУВА ДАЛЕКУ ОД ЕЛЕКТРОНСКИ УРЕДИ како што се телевизии, мобилни телефони, и микробрановите.Одличен за по-продажбата на услугата : Доколку имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви обезбедиме со задоволителни решенија во рок од 12 часа.

R

Слични производи