.

.

USB WiFi Адаптер 1200Mbps USB 3.0 WiFi Dongle 802.11 ac USB Безжичен Мрежен Адаптер со Двојна Бенд 2.4 GHz/5GHz 5dBi Висока Добивка Антена за Десктоп Windows XP/Vista/7/8/10 Linux, Mac

USB WiFi Адаптер 1200Mbps USB 3.0 WiFi Dongle 802.11 ac USB Безжичен Мрежен Адаптер со Двојна Бенд 2.4 GHz/5GHz

DEN 2287.20
Количината на стоката

【1200 Mbps Wi FI High SPEED 802.11 ac 5 G/2.4 G】Ултра-брзо AC1200 безжичен адаптер брзина, Ќе Може да се Добие Максимален број 867 Mbps Безжична Брзина на 5 GHz Wi Fi Бенд или 300 Mbps на 2.4 GHz Wi Fi за игри онлајн и лесна HD видео стриминг. 【Двојна Висока Добивка Wi Fi Антена】Слаб Сигнал, Зголемен со Безжичен Адаптер за десктоп компјутер, Користете 2 парчиња Долга Низа Wi Fi Антени на 5d Bi, што го прави usb wifi Адаптер Обезбедува Спектар Продолжен Wi Fi Конекција и Супериорна Стабилност за Десктоп, Лаптоп, КОМПЈУТЕР. 【Wi-Fi Хот Спот 】 Можете да креирате Топло место со Мека АП Функција ако вашиот десктоп е под кабелска Интернет врска.Можете да ја зголеми Wi-Fi на вашите мобилни уреди од вашиот компјутер. 【Супер USB 3.0 Wi Fi Адаптер за десктоп PC】USB 3.0 Адаптер Брзина е 10times од USB2.0 го Поддржуваат безжичен адаптер за десктоп брзина до брз линк за USB порт. 【Пакет се вклучени】1x USB Безжичен Адаптер + Антена 1x CD Возачот.Опис : До 1200mbps во вкупно (300mbps на 2.4 ghz и 867mbps на 5ghz) Dual band ви овозможува да се префрлате помеѓу 2.4 ghz и 5ghz канали Поддржува 64/128-bit WEP, како и WPA/WPA2 и WPA-PSK/WPA2-PSK encryptions Поддржува Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, 10, MAC и Linux Пакет се Вклучени : 1x USB Безжичен Адаптер + Антена 1x CD Возачот.

R

Слични производи