.

.

Циркони Керамички Топката, G5 Керамички Топката, со Дијаметар: 8.731 mm Вентил Топката, Прецизност Имајќи Топка, Топка,8.731 мм[16pcs]

Циркони Керамички Топката, G5 Керамички Топката, со Дијаметар: 8.731 mm Вентил Топката, Прецизност Имајќи Топка,

DEN 1317.60
Количината на стоката

Материјал : ZRO2 керамички топката.Висока прецизност : производ точноста достигне G5, грешка 0.001. Висока температура отпор : силата и цврстината се речиси непроменети во 600 C.На термичка експанзија стапка е блиску до метал проширување стапка, и може да се користи во комбинација со метал, погоден за лежишта, механички велосипед печати, итн.Корозија-отпорни на силни киселини, силни алкално не е лесно да ' рѓа, висока цврстина HV1300, висока цврстина, носат-отпорни, и издржливи. 1. Карактеристики на циркониум материјали : Zr O2 има одлична отпорност на топлина, изолација и отпорност на корозија.Густината на циркониум керамика се движи од 5.95 да 6.05 g/cm3. Меѓу четирите керамички сферични материјали (Si3 N4, Псо, Al2 O3, Zr O2), циркониум има највисок сила, над 8 MPa·м1/2, и термичка експанзија коефициент на 10.5×. 10-6/°C, во близина на термичка експанзија коефициент на метал, и тоа добро се вклопува со метал, но димензионална стабилност промени во голема мера со температура.Форма на замор контакт неуспех е деструктивно фрагментација, кој е инфериорен во однос на силициум нитрид во одредени критични ситуации.стабилна.Циркони керамика имаат само-подмачкување својства, кои не може да ги реши загадување и непријатности за додавање на лубриканти; добра отпорност на корозија, исто така, може да се користи во медиум киселина, средни алкално, seawater и други медиуми; - висока температура отпор, циркониум керамика, сила и цврстина на 600 ℃ Речиси не, изолација, и не-проводници.2. Применливи fields1. Phlx, LCD производство на опрема, electroplating опрема, синтетички влакна производство на опрема;2. Оптички филм опрема, разни термичка обработка furnaces, вакуум опрема, итн.;3. Тоа исто така може да се примени за да се композитни лежишта и ладна работа алатки;4. Разни водич тркала, разни вентили, вакуум опрема и разни груби средини.

R

Слични производи