.

.

VALUCAM 8MP Starlight Рое IP Камера - 2.7~13.5 mm 5X Моторните Varifocal Леќа, 4K UltraHD Бедем за Надворешен Надзор Камера со 132ft NightVision, IP67, SD Картичка, H. 265

VALUCAM 8MP Starlight Рое IP Камера - 2.7~13.5 mm 5X Моторните Varifocal Леќа, 4K UltraHD Бедем за Надворешен

DEN 4559.76
Количината на стоката

⛵ 8 MP 4 K Моторните Ротирачки-фокусна Рое Камера - Оваа ip камера карактеристики 2.7 мм–13.5 mm Моторните ротирачки-главни леќи на камерата(5 X).Усвојува 8 MP со висока дефиниција (8-Мегапикселна / 3840x2160) и поддржува 2688×1520 @25/30 fps.Напредни 1/2.7" CMOS image sensor, ниска illuminance, висока слика дефиниција.Power Over Ethernet (РОЕ) за лесна инсталација. (РОЕ Инјектор или го Бара; Не се Вклучени). ⛵ 40 m (131.23 ft) IR Ноќ Визија Мрежна Камера - Ова рое камера карактеристики вграден IR LED да се добие пристоен ноќ визија опсег, max IR растојание ќе стигне до 40m.Ротирачки-фокусна Окото дава широк агол на гледање. ⛵ Х. 265, 120d B WDR, 3 D DNR со IP67 Водоотпорен - H. 265 технологијата за компресија, може да се постигне максималната шифрирање на најновата технологија.IP67 заштита и метал случај на сончеви или дождливото време.Работни Услови : -30°C до +60°C (-22°С до +140°F). ⛵ Сигурен и Безбеден Интелигентни Детекција(IVS) - Примање на движење сигнализација известувања преку вашиот паметен телефон со DH DMSS/IMOU стан.Поддржува движење откривање, видео нерегуларностите, мрежа исклучувањето, IP конфликт, незаконски пристап, напон, детекција, им овозможува на 4 области за приватност маскирање.Никогаш не ги пропуштајте ништо. ⛵ Сигурен Врвен Квалитет - Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Надевајќи се дека нашите камерата може да се обезбеди безбедна средина за вашиот живот и работа. 8 MP, 1/2.7" CMOS image sensor, ниска illuminance, висока слика дефиниција.Излези max. 8 MP (3840 x 2160) @15 fps, и поддржува 2688×1520 (2688 × 1520) @25/30 fps.IP67 ниво на заштита за да се реализира работи дожд или сјај.Обвивка : Метал.Работни Услови : -30°C до +60°C (-22°С до +140°F)/помалку од ≤ 95% RH.Усвојува H. 265+ компресија, технологија, висока компресија стапка, заштедува 50% од просторот за складирање во споредба со H. 264;.H. 265 кодек, висока компресија стапка, ултра-ниска малку го оценувате;.Поддржува max. 256 GB Micro SD-картичката.Упадот се користи за да се открие дека некои чувствителни области не може да биде случајно влезе, излезете или преминал во набљудувањето сценарио;.Tripwire ќе се открие, ако не е било кој објект премин предупредување линија, тоа може да го поддржи различни насока избор, како што е A->Б, Б->а и двонасочно.Ротација на владата, WDR, 3 D NR, HLC, BLC, дигитални watermarking, применливи за различни следење на сцени;.Широк Динамички Опсег (WDR) технологија, за да се произведе живи слики, дури и под силен контраст услови на осветлување.;. 3 D DNR технологија може да се намали бучавата мешање на слаб сигнал на сликата и да се подобри квалитетот на сликата и на видеото.Поддршка за да го добиете движење сигнализација известувања преку вашиот IPHONE/Андроид паметен телефон со DMSS стан;.Алармот Настан : Нема SD картичка; SD картичка целосна; SD картичка грешка; мрежа исклучувањето; IP конфликт; движење откривање; видео нерегуларностите; tripwire; упад; незаконски пристап; напон откривање; безбедност исклучок. [НЕ PTZ камера].

R

Слични производи