.

.

10 Парчиња Црна Силикони Duckbill Вентил Еден Начин Двојно База Проверете Вентил 20 x 16 x 14 MM Двојно База за Течни и Гасни Backflow Preven

10 Парчиња Црна Силикони Duckbill Вентил Еден Начин Двојно База Проверете Вентил 20 x 16 x 14 MM Двојно База

DEN 222.00
Количината на стоката

100% целосна гума или силиконски структура, може да се сретнат голем број на висока температура.Не затнување добра запечатување ефективна превенција на течен гас backflow.Сите-гума структура отпорност на корозија долг животен век добар ефект И да се обезбеди тесна печат спречи backflow одржување-слободни.Кога инсталирање на проверка вентил посебно внимание треба да се посвети на насоката на протокот на средните и на нормален проток насока на медиум треба да биде во согласност со насоката на стрелката покажува на вентил тело инаку нормален проток на медиумот ќе бидат отсечени.Отворање на притисок е мал, генерално, се отвори 1-5 KPA притисок течни или гасовити тоа може да се отвори, добро запечатување Лесно да се инсталира.Силиконски Duckbill Вентил Изработени од Еколошки силиконски материјал; Надворешниот дијаметар 20, внатрешен дијаметар 16, висина 14 MM.Пакет содржина : 10 x проверете вентил.Duckbill вентил работи Паторот бил вентил е исто така познат како гума проверете вентил назад притисок флексибилни проверете вентил на duckbill вентил проверете вентил гумени проверете вентил и гума бавно затворање проверете вентил.Duckbill вентил материјал може да се користи храна одделение силиконски или гумени материјал Во отсуство на внатрешен притисок на паторот бил штекер затвора под своја еластичност како на внатрешен притисок постепено се зголемува паторот бил штекер постепено се зголемува одржување на течни исцедена на високи протоци.Вентил се отвора кога соодветната притисок течност гас поминува низ вентил.Кога проток или се зголемува притисокот на отворањето степен на duckbill вентил, исто така, се зголемува Кога водата ќе престане да тече на backwater притисок или атмосферски притисок ќе притиснете на duckbill вентил цврсто за да се спречи backflow на течност или гас притисокот потребни за да го отворите duckbill вентил е многу мал притисок на мали duckbill вентил произведени е генерално 1-5 KPA Поради погодно отворање и затворање на duckbill вентил и добра запечатување тоа може ефикасно да се спречи backflow на течност и гас, и да ги исполнат апликација барања во многу области На пример машини, и опрема за дневни потреби електронски, опрема за наводнување, сточарството итн.

R

Слични производи