.

.

Температурна Сонда, Брз Одговор Брзина Висока Температура Отпорни Тип К Thermocouple Жица 0-400℃ со 1 Thermocouple за Отворено за Мерење Температура(1M)

Температурна Сонда, Брз Одговор Брзина Висока Температура Отпорни Тип К Thermocouple Жица 0-400℃ со 1 Thermocouple

DEN 2205.60
Количината на стоката

Ова е еден вид К thermocouple сонда широко се користат за мерење температура.Тоа е брза реакција брзина и стабилни перформанси.Висок квалитет на терминал конектори обезбедува удобен и стабилна врска.На thermocouple е отпорна на висока температура, кои се движат од 0℃ до 400℃.На сондата од 5мм дијаметар е многу осетлива и може да смисла температура брзо.

R

Слични производи