.

.

K99 Силициум Молекуларна Модел - Силициум Кристалната Структура Модел - за Хемија Наставата Демонстрација Алатки Образовна Помош Хемија Опрема

K99 Силициум Молекуларна Модел - Силициум Кристалната Структура Модел - за Хемија Наставата Демонстрација Алатки

DEN 1069.20
Количината на стоката

➤ Молекуларна модел е демонстрација модел на училиште хемија настава, и тоа, исто така, има одредена референтната вредност за хемија поголеми во Колеџи и универзитети. ➤ Овој модел се користи главно за да се изгради молекуларната структура на кварц тело (Si O2) во новиот учебник. ➤ Овој модел е составен од 30 бела сфери со 4 дупки за силикон атоми, 40 небото сино сфери со 2 дупки за кислородни атоми, и 80 еден обврзници. ➤ Постојат четири атоми кислород околу секоја силикон атом наредени во tetrahedron, кислородот е на врвот на четири страни, и tetrahedrons се поврзани еден со друг преку кислородни атоми. ➤ Јасни и детални слики, се врати на деталите на силициум модел, и им даде на студентите на повеќето големо влијание во хемијата класа.Specification Product Име : Силика Кристалната Структура Model Material : PVCScope на примена : предавање, декорација, демонстрација, лекар-пациент communication Products Вклучуваат : 1 × Силициум Кристалната Структура Model NOTE !!!1-2 см грешка при мерење е разумен избор, поради рачни мерни методи.Ве молиме да се потсети дека поради светлосни ефекти, следи е brightness / contrast settings и слично, може да има мала разлика во бојата на слики и вистинскиот објект.

R

Слични производи