.

.

(1000 компјутери) M3 X 6mm, Нишка Возен Завртки за Пластика, Метрички, Рамна Глава Torx(r) се Вози, Челик, Цинк Позлатен

(1000 компјутери) M3 X 6mm, Нишка Возен Завртки за Пластика, Метрички, Рамна Глава Torx(r) се Вози, Челик, Цинк

DEN 167.76
Количината на стоката

Овие навртки се генерички алтернативи на EJOT PT(r) Завртки.Исто така, познато како нишка за формирање на завртки, нишка возен завртки, trilob завртки, или trilobe завртки.6-лобус на одморите е исто така познат како hexalobular внатрешен диск.Дијаметар (Номинална) : M3 Diameter (Димензија) : 3mm Length (Номинална) : 6mm Thread Должина (Минимум) : 3.95 mm Recess Големина : T8 Head Дијаметар : 5.5 mm Head Висина : 2.05 mm Category : Тема Возен Screws System на Мерење : Metric Brand : Aspen сврзувачки елементи®Форма и Дизајн : Круг Тело со Теми за Plastics Head Стил : Countersunk Flat Head Head Стил Детали : 90 степени Countersink Drive Стил : 6 Lobe Drive Drive Детали : Torx® Генерички Alternative Threading : 30 Степен Thread Thread Должина : Целосна Thread Thread на Ветер : Десен Thread Material : Steel Material Одделение : AISI-SAE C1022 Steel Material Процеси : Преку-Hardened Coating : Цинк Plated Coating Боја : Clear Hardness Оценка : Vickers ХВ 327-382 Torx® и Torx Plus® се трговски марки на Acument Глобалната Технологии, Inc. (Acument).Освен ако не е определено поинаку, Acument не лиценцирани употреба на овие марки да Aspen сврзувачки елементи Inc.EJOT® и PT® се трговски марки на EJOT Gmb H и Ко.KG (EJOT).Освен ако не е определено поинаку, EJOT Gmb H има не лиценцирани употреба на овие марки да Aspen сврзувачки елементи Inc.NB : Производ слики се заштитени со авторски права уметнички претставувања кои не може да се одрази на производот точниот изглед, пропорции и/или роднина димензии.

R

Слични производи