.

.

(1000 компјутери) М2.5 X 18mm, Нишка Возен Завртки за Пластика, Метрички, Пан Pozi Одморите Тип Z, Челик, Цинк Позлатен

(1000 компјутери) М2.5 X 18mm, Нишка Возен Завртки за Пластика, Метрички, Пан Pozi Одморите Тип Z, Челик, Цинк

DEN 3764.16
Количината на стоката

Овие навртки се генерички алтернативи на EJOT PT(r) Завртки.Исто така, познато како нишка за формирање на завртки, нишка возен завртки, trilob завртки, или trilobe завртки.Пан главата завртки се исто така познат како покрена сирење главата завртки.На Pozidriv одморите овозможува зголемување на вртежен момент, додека намалување на ризикот од вози кам-out.Дијаметар (Номинална) : М2.5 Diameter (Димензија) : 2.5 mm Length (Номинална) : 18mm Thread Должина (Минимум) : 18mm Recess Големина : #1 Head Дијаметар : 4.4 mm Head Висина : 1.7 mm Category : Тема Возен Screws System на Мерење : Metric Brand : Aspen сврзувачки елементи®Форма и Дизајн : Круг Тело со Теми за Plastics Head Стил : Пан Head Drive Стил : Cruciform Одморите Drive Drive Детали : Pozidriv Тип ZThreading : 30 Степен Thread Thread Должина : Целосна Thread Thread на Ветер : Десен Thread Material : Steel Material Одделение : AISI-SAE C1022 Steel Material Процеси : Преку-Hardened Coating : Цинк Plated Coating Боја : Clear Hardness Оценка : Vickers ХВ 327-382 EJOT® и PT® се трговски марки на EJOT Gmb H и Ко.KG (EJOT).Освен ако не е определено поинаку, EJOT Gmb H има не лиценцирани употреба на овие марки да Aspen сврзувачки елементи Inc.NB : Производ слики се заштитени со авторски права уметнички претставувања кои не може да се одрази на производот точниот изглед, пропорции и/или роднина димензии.

R

Слични производи