.

.

RADIANZE⭐Нови 4 Пакет Соларни Огномет Starburst Самовила Светлина, 50 Гранки 150 led, Отворен и Затворен Водоотпорен, Божиќ ноќ на Вештерките Дивали Свадба Партија Фестивал Укр

RADIANZE⭐Нови 4 Пакет Соларни Огномет Starburst Самовила Светлина, 50 Гранки 150 led, Отворен и Затворен Водоотпорен,

DEN 791.76
Количината на стоката

✅ СОЗДАВА ПРЕКРАСЕН АМБИЕНТ ⭐Нашите самовила светла е одличен избор за да светне простори и да се создаде голема расположение и амбиент во текот на ноќта. ⭐Секоја светлина имаат 50 бакарна жица гранки со 150 топло бела led диоди, кои се вградени за да трае. ⭐Бидете креативни; наведнуваат на жици за да облик нив саканиот стил. ⭐За Божиќ, ноќта на Вештерките, на Дивали, свадба, забава и други прослава фестивал прилики за декорирање на вашиот отворено секоја светлина доаѓа со батерија инсталирана во тоа. ⭐РАБОТИ АВТОМАТСКИ : вградениот сензор следи амбиентниот светлосни и прекинувачи за светло N кога дневното е ниско и се врти тоа се ИСКЛУЧУВА кога ќе се детектира бел ден. ⭐Трае 4 до 6 часа за целосно полнење под сончева светлина; тоа може да моќ-up светлина за повеќе од 8 часа. ✅ ДОЛГОТРАЈНИ & КВАЛИТЕТНИ КОМПОНЕНТИ ⭐led светла се дизајнирани да траат над 100,000 часа. ⭐Тие се тестираат за ИЗДРЖЛИВОСТ и ПЕРФОРМАНСИ. ⭐Батеријата може да трае за околу 12 месеци на работа, и се многу лесно се заменливи. ⭐На соларен панел, батерија и led се спакувани како што не постои ingress на влага во внатрешноста. ⭐Квалитетот на компоненти и дизајн на осветлување се со цел да се обезбеди долговечност и задоволството на клиентите. ✅ ОДЛИЧНА ЗА НАДВОРЕШНА & ЗАТВОРЕН УСЛОВИ ⭐светлата ќе работи одлично за отворен и затворен апликации. ⭐ВОДООТПОРЕН : Единици IP65 оценка за вода и цврсти честички отпор. ⭐На соларен панел, батерија случај, светла и жици се дизајнирани да работат безбедно во повеќето надворешни услови, вклучувајќи дожд и снег. ⭐Може да работи совршено, дури и во снег и мраз, како додека тие се доволно сончева светлина секој ден за целосно полнење. ⭐Тие бараат МНОГУ МАЛКУ РУТИНА за ОДРЖУВАЊЕ. ✅ ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА ⭐Постои прекинувач под батеријата случај.Вклучете го НА позиција. ⭐Инсталирате светлината на теренот или други било соодветна локација каде што може да се добијат максимум директна сончева светлина. ⭐Пред првата употреба, тоа е препорачливо да се остави на светлината полнење под сончева светлина за еден ден. ⭐Откако целосно наполнета, ако е потребно светлината може да се пресели во затворен простор да светне вашиот ентериер, или оставете го отворен за автоматски операција.Свртете го прекинувачот под соларен панел НА.Инсталирате светлина во место каде соларен панел може да добие доволно директна сончева светлина.На соларен панел конвертира сончевата енергија со електрична енергија и продавници во полнење на батеријата.Батеријата треба да се полни во 4 до 6 часа, ако тоа добива доволно сончева светлина.Секоја светлина единица има вграден сензор кој сетила на осветлување / осветленоста на околината.Во текот на ноќта, кога амбиентниот светлосни е ниска, сензор автоматски прекинувачи на led светлата.Тоа сега се троши електричната енергија складирана во батерии.На изгрејсонце, кога сензорот детектира бел ден, тоа се префрла на светлина надвор.Отворен локација каде соларен панел може да прими најмалку 6 часа од директно сонце е идеална локација за сончевата светлина.Во текот на ноќта, оваа светлина е препорачливо да не биде поставен во близина светла улични светла или поплави светла, како на сензорот може да го исклучите led светло поради светлината на амбиентниот светлосни.Сончевата светлина е идеален за ноќ време за осветлување на двор, тревник, дворот, патио прошетки и сл. 4 x на огномет светла. 4 x батерии (инсталиран). 1 x упатството.

R

Слични производи